Na rynku funkcjonuje wiele sprawdzonych marek, których usługi czy produkty można brać w ciemno i zawsze mieć pewność zainwestowania w doskonałej jakości rozwiązanie. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnego oświetlenia studyjnego, które okazuje się niezbędne na różnego rodzaju planach zdjęciowych i filmowych – dzięki niemu uzyskasz doskonały efekt. Ale tylko pod warunkiem, że skorzystasz z rozwiązań najlepszych producentów!

Najlepsze oświetlenie studyjne – na jakie postawić?

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na markę, ponieważ to właśnie jakość rozwiązań, oferowanych przez producentów, ma największy wpływ na to, czy będziesz zadowolony z lamp, na które postawisz. Jak pokazuje praktyka (oraz opinie użytkowników), najlepsze oświetlenie studyjne oferują tacy producenci, jak:

  • Pulsar,
  • Martin,
  • Arri,
  • Kino Flo,
  • Dedolight,
  • JB Lighting,
  • Philips.

Inwestując w rozwiązanie od którejś z tych firm oświetleniowych masz pewność tego, że skorzystasz z lamp o najdoskonalszych parametrach, które będą służyły ci przez długi czas i, co najważniejsze, pozwolą ci uzyskać doskonały efekt na planie zdjęciowym.

Pamiętaj jednak, że producent to nie wszystko – na rynku możesz zakupić bowiem wiele rozmaitych typów oświetlenia filmowego, dlatego też warto dokładnie je poznać i wiedzieć, czego spodziewać się po konkretnym modelu lampy.

Jaki typ oświetlenia studyjnego wybrać?

Jeżeli zależy ci na rozwiązaniach najtańszych, możesz postawić na lampy żarowe – doskonale odwzorują one kolory, bez problemu zmienisz ich jasność i nie będziesz musiał czekać kilka minut, aż się rozgrzeją. Niestety, mają też pewne wady – przede wszystkim bardzo mocno się rozgrzewają, potrzebują dużo mocy i nie zapewniają takiej wydajności, jak inne typy lamp.

Drugą propozycją są lampy fluorescencyjne, a więc popularne świetlówki – znamy je wszyscy, ale nie wszyscy wiemy, że doskonale sprawdzają się również jako oświetlenie do filmowania. Przede wszystkim dlatego, że zapewniają miękkie światło, które doskonale sprawdzi się na planie zdjęciowym, a także posiadają dużą moc. Są przy tym lekkie, nie nagrzewają się i mają mniejsze niż lampy żarowe zapotrzebowanie na moc. Pewną wadą jest ich migotanie, jednak zależne jest ono od konkretnego modelu lampy.

Doskonałe oświetlenie studyjne to lampy HMI, a więc gazowe, które zapewniają przede wszystkim bardzo dużą moc – nawet 4 razy większą niż rozwiązania żarowe! Co więcej – doskonale imitują światło dzienne, co jest niezwykle korzystne dla jakości wykonywanych zdjęć. Wady? Są drogie, potrzebują dużo mocy i umożliwiają zaciemnienie jedynie do połowy.

Ostatnim rozwiązaniem, są lampy LED, które zdobywają coraz większą popularność ze względu na rozwój technologii. Są ekonomiczne, ekologiczne, a także niedrogie, ale wciąż nie zapewniają często wystarczającej mocy, dlatego też czekamy, aż technologia LED rozwinie się – a to tylko kwestia czasu, dzięki czemu to oświetlenie do filmowania będzie niezwykle przydatne.

Zwróć uwagę na firmę oświetleniową!

Pamiętaj, że nie tylko jakość oświetlenia filmowego ma znaczenie – bardzo dużą rolę odgrywać tu będzie również sklep albo wypożyczalnia oświetlenia. Jeżeli chcesz cieszyć się najwyższą jakością rozwiązań, skorzystaj z usług doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy zapewnią ci szeroki wybór rozwiązań od najlepszych producentów. Zwróć też uwagę na to, czy firma oferuje doradztwo i montaż oświetlenia studyjnego, a także jakie są jej poprzednie realizacje, a także opinie klientów. W ten sposób podejmiesz współpracę ze specjalistami, którzy będą w stanie spełnić twoje oczekiwania w stu procentach!