Nasze akrobatki wysoko przy międzynarodowej obsadzie!

W miniony weekend (22-24 listopada) w Rzeszowie akrobatki z MKS Żak Biała Podlaska uczestniczyli w Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej.

Michał Biegajło: Natalia Toczyńska (3 z lewej), Gabriela Walczuk (5 z lewej), Gabriela Jabłońska (2 z prawej), Julia Waniek (4 z prawej)
Natalia Toczyńska (3 z lewej), Gabriela Walczuk (5 z lewej), Gabriela Jabłońska (2 z prawej), Julia Waniek (4 z prawej)

Zawody miały charakter międzynarodowy, oprócz polskich klubów wystąpiły na nich również reprezentacje: Rosji, Ukrainy, Niemiec, Mołdawii i Kazachstanu!

Reprezentantki MKS "Żak" Biała Podlaska startowały w skokach na ścieżce dziewcząt w II klasie sportowej. Julia Waniek oraz Gabriela Walczuk zakwalifikowały się do ścisłego finału zajmując w nim odpowiednio 5 i 8 miejsce. Na miejscu 11 rywalizację zakończyła Gabriela Jabłońska (debiutująca w tej klasie sportowej), natomiast miejsce 13 zdobyła Natalia Toczyńska. Reprezentacja MKS "Żak" Biała Podlaska w punktacji klubowej skoków na ścieżce akrobatycznej zajęła 3 miejsce.


Charytatywny Maraton Zumby

Pierwszy Charytatywny Maraton Zumby w Białej Podlaskiej zorganizowano pod hasłem „Wygraj z Rakiem”.  Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Amazonki.

: Maraton Zumby
Maraton Zumby

Jak mówią organizatorzy - 7 grudnia to dzień, w którym „zumbowe plany muszą zagościć w waszych kalendarzach”. Tego dnia odbędzie się pierwsza edycja wielkiej charytatywnej zumbowej imprezy. Maratonodbędzie się na hali I LO im. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Rozpocznie się o godz.18.00 i potrwa do godz. 21. Zajęcia poprowadzi siedmiu instruktorów – jedni z najlepszych w Polsce: Piotr Litwiniuk, Michał Kurpet, Stefan Jakóbczyk, Asia Wesołowska, Natalia Gołębiewska, Małgorzata Adach oraz Marta Książak. Impreza uzyskała honorowy patronat Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Bialskiego Centrum Kultury.   

Uczestnicy łącząc przyjemne z pożytecznym, przyczynią się do propagowania zdrowia i profilaktyki w walce z rakiem piersi. Organizatorom ponadto zależy na popularyzacji aktywności fizycznej kobiet w różnym wieku. Całkowity dochód uzyskany z imprezy (z biletów i środków od sponsorów) zostanie przekazany na działalność Bialskopodlaskiej Stowarzyszenia „Amazonki”.

Oprócz zumbowego szaleństwa na parkiecie zaplanowano również szereg innych atrakcji. Na przybyłych uczestników czekają konkursy z nagrodami oraz pokaz grupy tanecznej „Boogie Town”.

Maraton Zumby

Maraton Zumby

Bilety w przedsprzedaży 25 zł można nabyć w poniższych punktach:

Szkoła tańca "Boogie Town", ul. Sitnicka 69
Sport Club "Fabryka Ciała", ul. Janowska 58
Salon Expert, ul. Sidorska 100 CH EPI

W dniu imprezy cena biletu wyniesie 30 zł.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 600 278 452


Kamil Łebkowski Mistrzem w PLMMA

Kolejny sukces na swoim koncie odnotował klub Okniński Team Biała Podlaska. W sobotę zawodnik bialskiego klubu zdobył mistrzowski pas na zawodach rozgrywanych w ramach Profesjonalnej Ligi MMA.

: zdj. z archiwum Ł.Grochowskiego
zdj. z archiwum Ł.Grochowskiego

W sobotę 23 listopada zawodnik klubu Okniński Team Biała Podlaska Kamil Łebkowski (8-4 MMA) zwyciężył w 25 edycji Profesjonalnej Ligi MMA. W trakcie zawodów, które odbyły się w Chełmie zawodnik bialskiego klubu zmierzył się z niepokonanym do tamtego momentu Kamilem Maroniem (4-1 MMA) z tarnowskiego klubu Legion Team.

Maroń jest bardzo dobrym zawodnikiem i udało nam się stoczyć bardzo widowiskową walkę. Jestem bardzo dumny z tego zwycięstwa, gdyż ten rok nie był dla mnie łatwy z powodu kilku odwołanych walk w ostatniej chwili (np. na PLMMA 19 w Białej Podlaskiej) i pechowej przegranej. W końcu mogłem pokazać na co mnie stać i prędko nie oddam tego pasa.

- przyznał Kamil Łebkowski.

Sobotnia walka była dla Łebkowskiego dwunastym pojedynkiem, stoczonym zawodowo. Stawka była wysoka, zawodnicy walczyli o pas mistrzowski PLMMA w kategorii piórkowej (66 kg). Zawodnik bialskiego klubu wygrał walkę przez KO w drugiej rundzie w 3 min 52 sekundzie pojedynku.

Walkę udało mi się zakończyć w bardzo efektowny sposób, trafiłem przeciwnika dobrą akcją rękami w stójce po czym wylądował na deskach i dobiłem kilkoma ciosami w parterze.

- opisuje przebieg walki Kamil Łebkowski.

Walka rozegrała się według wcześniej założonego planu, a dzięki wygranej Kamil Łebkowski o kilka pozycji poprawił zajmowane miejsce w polskim rankingu MMA i znalazł się na 7 pozycji.

Mogę powiedzieć, że wszystko poszło zgodnie z planem, trenowaliśmy do tej walki bardzo ciężko, było dużo wyrzeczeń, dieta, i mnóstwo cieżkich treningów. Jeżeli chodzi o sam plan na walkę, Kamil świetnie go zrealizował, miał od samego początku ostro atakować w stójce rywala, wymuszać presję i walczyć inaczej niż w dotychczasowych walkach. Wszystko wyszło tak jak miało być.

- skomentował wygraną swojego zawodnika trener Łukasz Grochowski.

Kamil Łebkowski przyznał, że w trakcie przygotowań do zawodów wykonał ogromną pracę. Podziękował też osbom, które przyczyniły się do sukcesu.

Bardzo ciężko przygotowywałem się do tej walki jak zwykle głównie u mojego trenera i przyjaciela Łukasza Grochowskiego w Okniński Team MMA Biała Podlaska. Chciałem podziękować za pomoc w przygotowaniach wszystkim tym którzy mi to umożliwili: przede wszystkim Łukaszowi Grochowskiemu oraz Rafałowi Ciurskiemu z Białej Podlaskiej, trenerowi Mirosławowi Oknińskiemu oraz klubowi S4 Okniński Team w Warszawie, podziękowania kieruję również w stronę siłowni Fabryka Ciała, gdzie poprawiałem swoje zdolności siłowe, ale również gdzie przebiegała najcięższa część moich przygotowań - zrzucanie wagi. Wielkie dzięki dla tych, którzy we mnie wierzyli i trzymali kciuki.

- mówi Kamil.

W przyszłym tygodniu będzie można obejrzeć retransmisję gali na kanale Orange Sport.