Sukces bialskich pływaków na Mistrzostwach Województwa

W Zamościu nasze miasto reprezentowało 14. pływaków. Zawodnicy AZS – AWF Biała Podlaska zdobyli łącznie 14 medali w tym: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Udany start pozwolił im zająć 9. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 18 klubów województwa.

Doskonale na tych mistrzostwach zaprezentował się Jakub Wąsik, który w Zamościu zdobył, aż cztery medale. Wąsik został mistrzem województwa na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2’10.13) – poprawiając swój rekord życiowy, dwukrotnie vice mistrzem na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym (27,16), (58,26) oraz brązowym medalistą na dystansie 100 m stylem zmiennym (1’00.63). Trzy kolejne medale to zasługa Kamila Zielińskiego, który dwukrotnie zdobył tytułu mistrza województwa na dystansie 100 i 200 m stylem klasycznym odpowiednio (1’05.53), (2’22.11) i drugie miejsce na 50 m (29,90).

Dwa vice mistrzostwa wywalczył Mateusz Szutko, który startował na dystansach: 400 m stylem zmiennym (4’48.10)- poprawiając tym wynikiem rekord życiowy i 200 m stylem motylkowym 2’14.03. Kolejne dwa medale zdobył Patryk Ciećka, który dwukrotnie wywalczył brązowy medal na dystansie 100 i 200 m stylem klasycznym (1’08.27), (2’26.61). Z brązowymi medalami z tych mistrzostw wrócili także: Julita Duchnowska 200 m stylem grzbietowym (2’29.39), Krystian Greś 50 m stylem grzbietowym (27,94) – rekord życiowy i Wojciech Suszek 50 m stylem motylkowym (26,66).

Udany start na mistrzostwach odnotowali również nieco młodsi zawodnicy, niejednokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe, jak było w przypadku Mateusza Jakoniuka, Kacpra Gęborysa i Dominika Dejneko. Nie zawiedli najmniejsi pływacy: Oliwia Silipicka, Jakub Król, Tymoteusz Naworski, Mateusz Borsuk, którzy poprawiając swoje rekordy życiowe, zdobywali na zawodach kolejne nowe doświadczenia.

źródło: AWF Biała Podlaska