Zaproszenie na sesję Rady Gminy Kąkolewnica

Andrzej Cap, Przewodniczący Rady Gminy Kąkolewnica, zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w sesji, która odbędzie się 15 marca 2013 roku (piątek) o 10:00 w lokalu świetlicy Urzędu Gminy Kąkolewnica.

Andrzej Cap, Przewodniczący Rady Gminy Kąkolewnica, zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w sesji, która odbędzie się 15 marca 2013 roku (piątek) o 10.00 w lokalu świetlicy Urzędu Gminy Kąkolewnica.

Podczas obrad zostaną przedstawione sprawozdania, między innymi,  z: wykonania uchwał Rady Gminy, działalności Komisji Rady Gminy, realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii na terenie Gminy Kąkolewnica za 2012 r. Oprócz tego podczas sesji będą podjęte uchwały w sprawach:

 • zmiany wieloletniej prognozy finansowej;
 • zmiany uchwały budżetowej  na 2013 rok;
 • podziału Gminy Kąkolewnica na stałe obwody głosowania i ustalenia ich numerów, granic i siedzib obwodowych komisji wyborczych;
 • regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kąkolewnica;
 • wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty;
 • określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
 • ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na obszarze Gminy Kąkolewnica;
 • określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług  w zakresie odbierania odpadów  komunalnych  od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy  Kąkolewnica i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
 • zmiany uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady Gminy Kąkolewnica Wschodnia;
 • wyodrębnienia  w budżecie Gminy na rok budżetowy 2014 środków stanowiących fundusz sołecki;
 • stawek opłaty za dostawę wody i stawek opłaty za odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Kąkolewnica;
 • przyjęcia zadań  z zakresu  administracji państwowej.   

Radnym przysługuje możliwość uzyskania  na czas obrad zwolnienia od pracy zawodowej.


Podsumowanie ferii w Kąkolewnicy

Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy wspominane są bardzo pozytywnie przez mieszkańców tego obszaru. Pracownicy GOK-u zadbali o każdy szczegół. Program zajęć był dostosowany do wieku oraz zainteresowań młodzieży.

Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy wspominane są bardzo pozytywnie przez mieszkańców tego obszaru. Pracownicy GOK-u zadbali o każdy szczegół. Program zajęć był dostosowany do wieku oraz zainteresowań młodzieży.

Bal przebierańców był kluczową i najbardziej zapamiętaną atrakcją wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. A wszystko dzięki Aldonie Sadowskiej, to ona zachęciła dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce. Następnie prezentowane były oryginalne kostiumy uczestników a tuż po tym przyszedł czas na poczęstunek.

W spotkaniu podsumowującym ferie również grupa dziewcząt i chłopców mogła się wykazać. Pod czujnym okiem Korneli Kępki odbyły się lekcje tańca nowoczesnego. Swoje przygotowania mógł podsumować też zespół wokalno- instrumentalny pod kierownictwem Irminy Frąckiewicz. Co więcej nie zabrakło takiej formacji jak kabaret. Przez całe ferie pan Roman Zgorzałek przygotowywał grupę osób aby na spotkaniu finalnym można było podziwiać tego zachwycające efekty.

Miłośnicy sztuk walki brali udział w otwartych zajęciach karate kyokushin. Koordynatorem był sensei Marek Woroszyło III dan.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Sylwię Wernio, Ewelinę Kublicką i Weronikę Korczak. Wykonywano na nich origami, kolczyki oraz obrazy na antyramie. Anna Dąbrowska prowadząca zajęcia z szydełkowania również pozyskała wielu zainteresowanych.


Najmłodsi mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach pierogowych, które prowadziły Stanisława Kośmider i Józefa Iwanowska (panie z zespołu WRZOS).

Dużym powodzeniem cieszył się także sport. Chętni rywalizowali w turnieju tenisa stołowego.
Pasjonaci szachów i warcabów pod kierownictwem p. Adama Pękała również spotykali się na zajęciach.

Co więcej, w drugim tygodniu ferii rozstrzygnięto dwa turnieje : „Tańca Nowoczesnego” oraz piosenki „Od przedszkola do Opola, Ty też możesz zostać gwiazdą”.

Sprzyjająca pogoda była możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Organizowano konkursy, zabawy, aktywnie spędzano czas. Dzięki takim osobom jak Józef Wiącka i Łukasz Stolarczyk odbył się kulig. Pozytywnym akcentem końcowym było ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.

Odwiedzono także pływalnię Aqua-Miś w Radzyniu Podlaskim.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji w czasie ferii codziennie była czynna kawiarenka internetowa.


Spotkanie karnawałowe "Pierogi 2013" w Kąkolewnicy

9 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XIV spotkanie karnawałowe „Pierogi 2013”. Impreza składała się z części artystycznej, prezentacji i degustacji produktów tradycyjnych oraz wspólnej zabawy na parkiecie.

9 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XIV spotkanie karnawałowe „Pierogi 2013”. Impreza składała się z części artystycznej, prezentacji i degustacji produktów tradycyjnych oraz wspólnej zabawy na parkiecie.

Spotkanie otworzyła prezentacja multimedialna przedstawiająca historię "Pierogów". Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas  której zaprezentowali się: instrumentaliści (Martyna Lep, Paweł Jakubik, Jakub Chud), zespół wokalno-instrumentalny (Martyna Lep, Paweł Jakubik, Katarzyna Drelowie, Irmina Frąckiewicz, Piotr Wernio), sekcja tańca towarzyskiego, kabaret ze scenką Jaś i Małgosia (Julia Głowniak,Wiktoria Świrska, Ewelina Wysokińska, Paulina Gałach), zespół tańca nowoczesnego z Kąkolewnicy (Monika Mańko, Karolina Buc, Dominika Kieczka, Dominika Komoń, Wiktoria Majczyna) oraz duet: Stanisława Głowniak (wokal) i Jerzy Korulczyk (gitara).

Po części artystycznej nastąpiła prezentacja i degustacja kilkunastu potraw z gminy Kąkolewnica wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oprócz pysznych pierogów z soczewicą, mięsem, kaszą gryczaną, serem, pojawiły się pyzy, racuchy, zawijaki, marchwiaki, róże karnawałowe, faworki. Te tradycyjne produkty zostały przygotowane przez czternaście pań z gminy Kąkolewnica. Pracy na pewno miały niemało, ponieważ zrobiły aż 2700 sztuk pierogów!

Impreza zakończyła wspólną zabawą na parkiecie.