Twierdza Huraganu zdobyta

W sobotę na hali ZPO nr3, siatkarze Huraganu w ramach pierwszego meczu rudy rewanżowej II Ligi Piłki Siatkowej podejmowali siatkarzy AZS UWM II Olsztyn. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:14. Wówczas każdy kibic który pojawił się na meczu mógł śmiało stwierdzić, że mecz ten to tylko formalność i że 3 punkty zostaną w Międzyrzecu. Tak się jednak nie stało gdyż już w secie drugim goście zdołali doprowadzić do wyrównania, wygrywając set 25:22. Set trzeci był jeszcze bardziej wyrównany niż drugi. Siatkarze Marcina Śliwy mieli okazję go wygrać, jednak dobra gra gości w końcówce seta sprawiła, że Huragan poległ 24:26. W secie czwartym gra siatkarzom Marcina Śliwy kompletnie się nie układała. Do tego świetna gra blokiem siatkarzy z Olsztyna sprawiła, że Nowacki i spółka przegrali owy set 19:25, a całe spotkanie 1:3 (25:14, 22:25, 24:26, 19:25).

Aktualnie po odniesionej porażce w 10. kolejce, Huragan spadł z 2, na 4 miejsce w grupie. Liderem z 22 punktami wciąż pozostają siatkarze UKS Centrum Augustów.