Potrzebne są nam szybkie bramy – jak je znaleźć?

Szukając na rynku produktu, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania musimy przebyć nie małą drogę. W kwestii bram przemysłowych jest bowiem kilkanaście propozycji, które mają różne cechy i które sprawdzają się w różnych rozwiązaniach. Jeśli jednak naszym głównym atutem mają być szybkie bramy to musimy spojrzeć na bramy wykonywane z plandeki lub tak zwanego PCV. Dlaczego akurat takie bramy? O tym pomówimy za chwile i odkryjemy najważniejsze atuty takich bram.

Potrzebne są nam szybkie bramy. Więc szukamy!

Wspomniane szybkie bramy to takie, które muszą swoimi cechami zbliżyć się do najlepszych czasów reakcji i dać możliwość szybkiego i wygodnego użytkowania produktu przez cały dzień. Tak się składa, że wspomniane szybkie bramy z plandeki czy PCV to rozwiązanie którego poszukujemy. Bramy są faktycznie szybkie i co najważniejsze nie są to produkty które ulegają uszkodzeniu po jakimś czasie użytkowania. Dzieje się tak, ponieważ są to produkty wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, które dodatkowo przechodzą przez ręce najlepszych firm od mechanizmów. Dzięki temu dostajemy świetny produkt końcowy, który można polecić każdej firmie która poszukuje swojej bramy.

Jak uzyskać efekt szybkiej bramy?

Aby nasza brama była tak szybka jak to możliwe, potrzebujemy produktu lekkiego, którego podniesienie i obniżenie nie będzie wymagało wielkich i drogich mechanizmów. Lekkość da nam także możliwość lepszego utrzymania bramy na przestrzeni lat, ponieważ jak wiadomo gdy produkt jest cięższy i co chwile ma być podnoszony i upuszczany, wtedy zawsze w grę będzie wchodzić problem podczas kolejnych lat działania takiego właśnie produktu.

Natomiast brama poprzez wykorzystanie plandeki będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na jej małe gabaryty. Dlatego też takie rozwiązanie jest najlepsze dla wieloletniego wykorzystywania tego typu bramy.

Czy szybkie bramy są bezpieczne?

Jeśli dalej mówimy o plandekach to zdecydowanie tak. Obsługa takiej plandeki ma miejsce poprzez specjalne przyciski umieszczone na odpowiedniej platformie. Szybkie otwieranie i zamykanie nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo, tym bardziej iż platformy są wyposażone także w przycisk stop, który zapewnia natychmiastowe zatrzymanie bramy. Rozwiązanie tego typu wyklucza możliwość zrobienia komukolwiek krzywdy, kiedy operator stoi obok i ma pełną kontrolę nad ruchem bramy w danym momencie.

W dodatku sama szybkość w wypadku bram jest na zdecydowanie innym poziomie niż może się nam pierwotnie wydawać. Szybkie podniesienie lub opuszczenie bramy ma nam dać możliwość po prostu przejścia pod tą bramą, tak więc nie chodzi tu o zawrotne prędkości bramy, ponieważ nie w tym rzecz. Mając na myśli szybkie bramy, mówimy o takich rozwiązaniach które pomogą nam zminimalizować zmianę temperatur między pomieszczeniami lub przepływ powietrza w odniesieniu do kwestii sanitarnych.

Dlatego jeśli poszukujemy szybkiej bramy to właściwie jedynym rozwiązaniem jest szybkobieżna brama przemysłowa z plandeki lub podobnego tworzywa.