Czy Premier League można uznać za najlepszą ligę w całej Europie?

Mimo tego, że temat ten jest poruszany wyjątkowo często, bardzo ciężko jest jednoznacznie ocenić, która z europejskich lig jest tą zdecydowanie najmocniejszą. Zwykle w tym gronie pojawia się m.in. Bundesliga, La liga, Serie A i Premier League, ale to właśnie angielska liga zdaniem kibiców wywołuje najwięcej emocji. Dla Brytyjczyków futbol urósł do miana religii i nie jest jak w innych krajach jedynie sportem, czy też weekendową rozrywką. Dni meczowe to prawdziwe święta, a stadiony, okoliczne puby i różnego rodzaju lokale wypełniają się po brzegi kibicami, którzy w pełnym skupieniu obserwują poczynania ukochanych klubów.

Barclays Premier League zdecydowanie jest ligą, gdzie spotykamy najbardziej wyrównaną czołówkę. Często padają slogany typu – „wielka szóstka, lub czwórka”, a dotyczy to tych drużyn, które zwykle pomiędzy sobą rozstrzygają to, kto w danym sezonie zdobędzie mistrzostwo. Mówiąc o angielskiej piłce klubowe, na pewno nie można pominąć również Championship, czyli zaplecza Premier League. Mimo tego, że jest to niższa klasa rozgrywkowa, eksperci uznają ją, jako bardzo mocną ligę na poziomie europejskim.

Nie sposób nie przyznać, że konkretne kraje mają swój styl gry w piłkę nożną. Zauważalne jest, że np. Włosi bazują na doskonałej defensywie i przygotowaniu taktycznym, Hiszpanie prezentują najlepszą technikę, finezję i umiejętności indywidualne, a w Anglii bardzo liczy się poziom zaangażowania w grę, a także wysoka wydolność organizmu, aby radzić sobie z ekstremalną intensywnością meczów. W Premier league, wyjątkowe są również stosunku z kibicami, gdyż stadiony są skonstruowane tak, że Ci zasiadają bardzo blisko murawy. Brytyjski futbol klubowy jest mocno rozbudowany, a w niektórych miejscach można spotkać nawet dwadzieścia lig, z których część to ligi zawodowe. Kibice na całym świecie uważają, że terminarz Premier League, jest bardziej napięty niż wszędzie indziej, a ma to przełożenie na intensywność rozgrywek. Wielu jest zdania, że są to również najbardziej nieprzewidywalne rozgrywki, a to tylko potęguję fakt, że w Premier League jest wysoki i wyrównany poziom.

Londyn, czyli miasto pękające w szwach od futbolu

Natrafimy na multum danych, które dowodzą, że w samym Londynie działa aż szesnaści drużyn futbolowych, gdzie część z nich na co dzień rozgrywa mecze w Premier League. Co więcej, tacy giganci jak chociażby Chelsea, Aresnal, czy też Tottenham to zespoły, które każdego roku zmagają się w europejskich pucharach. Spora część kibiców jest przekonana o tym, że to Londyn jest stolicą europejskiego futbolu, właśnie z uwagi na to, że to właśnie w tym mieście funkcjonuje najwięcej klubów. Wiadomo o tym, że kibice drużyn przeciwnych raczej nie będą pałać do siebie sympatią, a w związku z tym, Londyn jest w pewnym sensie podzielony na pewne dzielnice, w których mieszkańcy są kibicami danych zespołów.

Manchester, czyli piłkarskie miasto rozdarte na pół

Wszyscy kibice sportowi, Manchester kojarzą głównie z The Citizens i z czerwonymi diabłami, a zatem z Manchesterem City oraz Manchesterem United. Ten drugi klub, przez wielu uznawany jest za jeden z największych na całym świecie, a na pewno jeden z najpopularniejszych. Mając na uwadze wielką historię i gigantyczny dorobek, United został pierwszym klubem, który zadebiutował na giełdzie. Derby Manchesteru to jedno z największych wydarzeń sportowych w całej Europie, które śledzą setki tysięcy kibiców z całego globu.