Jakie świece zapachowe są bezpieczne?

Czy wiesz, że niektóre substancje zawarte w świecach zapachowych mogą być szkodliwe? Powodują szereg niebezpiecznych dolegliwości. Wśród nich wylicza się np. krwawienie z nosa, problemy z układem oddechowym. Bardzo często występują podrażnienia śluzówki. Niektóre substancje zawarte w świecach zapachowych są rakotwórcze. Niestety, wiele osób chcąc stworzyć romantyczny klimat lub odprężyć się podczas kąpieli, stwarza dla siebie i dla innych spore niebezpieczeństwo.

Większość świec zapachowych na rynku jest niebezpiecznych. Kopcą i emitują szkodliwe substancje. Jednak, nie wszystkie świeczki zapachowe są złem. Przykładem są naturalne świece zapachowe. Takie świece coraz częściej produkowane są przez firmy, które zajmują się produkcją kosmetyków naturalnych oraz naturalnych produktów do domu.

Dlaczego zatem, pomimo tego iż wiele świec zapachowych jest szkodliwych dla zdrowia, jest stosowanych? Powodem jest to, iż parafina, z której tworzy się większość świeczek, jest produktem bardzo tanim. Nic wiec dziwnego, ze wielu producentów decyduje się na jej użycie. Naturalne świece sojowe, chociaż są w niektórych przypadkach nieco droższe, z pewnością charakteryzują się większą wydajnością i są po prostu zdrowsze – o czym poniżej.

Bezpieczny wosk sojowy

Najlepsi producenci produktów naturalnych, np. Yope, tworzą naturalne świece zapachowe z bezpiecznego wosku sojowego. Wosk sojowy ma wiele zalet, ale przede wszystkim, w porównaniu z parafiną, jest znacznie bezpieczniejszy, ma neutralny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na środowisko naturalne.

Naturalne świece zapachowe sojowe nie emitują toksyn

To jedna z największych zalet naturalnych świec. Nie kopca oraz nie emitują toksyn. To bardzo ważne, ponieważ bezpiecznie można świecę zapalić we wszystkich pomieszczeniach, również w sypialni. Podczas spalania wytwarza się oczywiście  dwutlenek węgla, jest to jednak bardzo mała ilość.

Sojowe świece lepszą bazą pod zapach

Okazuje się, że wosk sojowy jest znacznie lepszym nośnikiem zapachu. Wosk sojowy, jako naturalny produkt, w żaden sposób nie zakłóca zapachów i aromatów. Przy świecach woskowych, parafinowych niestety sztuczne związki zakłócają oleje zapachowe, przez co świeca nie pachnie tak dobrze i  tak długo! Dzięki lepszej bazie delikatny zapach może roznosić się po całym mieszkaniu!

Łatwiejsze czyszczenie

Czy zdarzyło Ci się pobrudzić kiedykolwiek jakąś powierzchnię świeczką? Na pewno tak! Wyczyszczenie takiej powierzchni nie jest łatwe! Często trzeba się bardzo namęczyć i wypróbować różne sposoby, aby udało się pozbyć wosku parafinowego. Z woskiem sojowym jest nieco inaczej – znacznie łatwiej schodzi z powierzchni – wystarczy woda z mydłem – proste – prawda?

Topnienie w niższej temperaturze

Wosk sojowy ma znacznie niższą temperaturę topnienia niż inne woski, w tym parafinowy. Co to oznacza? Dużo dobrego! Przede wszystkim taka świeca zapachowa pali się znacznie dłużej – jest wydajniejsza. Dzięki temu dłużej cieszymy się pięknym zapachem, ale też zapewnia nam to oszczędności.

Naturalna świeca zapachowa spala się równomiernie

Dzięki niższej temperaturze spalania, świeca zapachowa naturalna spala się równomiernie. To bardzo ważne, ponieważ często marnujemy świeczki z powodu zalanego przez wosk knota lub połamaniem się świeczki. Korzystając ze świeczki zapachowej sojowej nie będziesz miał takich problemów.

Nie ma wątpliwości, że świece woskowe sojowe są znacznie lepsze od klasycznych woskowych parafinowych świec. Są bezpieczniejsze, wydajniejsze i znacznie lepiej pachną!  Dlatego, szukając świec, czy to dla siebie, czy na prezent, warto szukać naturalne świece zapachowe, które są po prostu bezpieczne. Nie wiesz, gdzie je znaleźć? Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowe hasło: naturalne świece zapachowe, albo sojowe świece zapachowe i na pewno znajdziesz interesujące Cię produkty. Jedną z firm oferujących naturalne produkty do pielęgnacji i do domu jest Yope – warto sprawdzić ofertę tej firmy.