Podlasie

Podlasie to jedno z regionów w Polsce, w których możemy spotkać niezwykłe krajobrazy, a także wiele atrakcji turystycznych, dlatego też często wybierany jest jako miejsce na wakacyjny lub weekendowy pobyt. Podlasie jest piękną krainą o bogatej przeszłości historycznej i znajduje się w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, oraz częściowo na obszarach województw mazowieckiego i lubelskiego.

Audyt BRC
http://gqcert.com/certyfikat/brc/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty BRC.

Białystok, to jedyne duże miasto na Podlasiu i jest również jego stolicą. Audyt BRC. Co nie znaczy jednak, że brakuje tutaj miast, które warto odwiedzić. Można wymienić tutaj na przykład : Tykocin, który jest pięknym barokowym miastem, Supraśl, w którym znajduje się Monaster, Białowieża, która słynie z polskich żubrów, a także Siemiatycze znajdujące się w południowej części regionu Podlaskiego.

Sama nazwa tego regionu może wywodzić się z dwóch teorii. Pierwszą z nich jest pochodzenie od gęstych lasów, które od zawsze pokrywały ten obszar, natomiast druga mówi o Lachach, którzy byli plemieniem Polaków. Nazywano wtedy ten region pod-lasze, ponieważ znajdował się przy ich granicy.

Podlasie z pewnością cechuje się bogatą fauną i florą. Panuje tutaj ogólna cisza i spokój, a tereny są przeważnie zielone, z dużą ilością lasów, rzek, czy też rozlewisk wodnych. Możemy znaleźć tutaj naprawdę wiele rzadkich okazów fauny oraz flory. Do takich osobników należą między innymi łoś, bóbr, gronostaj i przede wszystkim słynący z tych regionów żubr, który zwany jest również królem Puszczy Białowieskiej. Jest to gatunek pod ochroną i to właśnie na tych terenach udało się go uchronić przed wyginięciem. Ponieważ tereny te są tak zielone, to istnieje tutaj wiele parków narodowych, do których należy również największy park narodowy w Polsce, a mianowicie Biebrzański Park Narodowy. Także tutaj znajduje się najstarszy w Polsce park narodowy – Białowieski Park Narodowy oraz Narwiański Park Narodowy. Te miejsca przyciągają naprawdę sporą rzeszę turystów, a sam region jest świetnie zorganizowany pod względem infrastruktury turystycznej.

Bardzo ciekawym elementem Podlasia jest również architektura. Mało jest tutaj nowoczesnego budownictwa, dlatego też przyjeżdżając w to miejsce można poczuć cofnięcie się w czasie. Można spotkać tu drewniane chałupy, czy też cerkwie oraz inne zabytkowe budowle. Do budowli, które warto zobaczyć w tym regionie z pewnością należą : bazylika na Rynku w Tykocinie, Wielka Synagoga  oraz zamek królewski, Monaster  w Supraślu, czy też pałac Branickich w Białymstoku.