Posiadasz ubytki w uzębieniu? Poznaj implantologię w Warszawie i zażegnaj problem!

Implanty stomatologiczne to po prostu tytanowe kości, które wkręca się bezpośrednio w kość. Po wygojeniu miejsca implantacji, zachodzi możliwość usadowienia tam protetycznej konstrukcji. Osteointegracja to z kolei bardzo istotny proces, dzięki któremu dochodzi do trwałego połączenia się implantu z kością pacjenta.

Jeśli mamy pewność, że w naszym wypadku konieczna jest implantologia Warszawa będzie idealnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań cenionego gabinety, który świadczy usługi najwyższej jakości. Zróżnicowanie cen sprawia, że koszty niekiedy mogą nas zaskoczyć, dlatego opłaca się zorientować w Internecie nie tylko pod kątem opinii i recenzji, ale też cenników poszczególnych usług. To znacznie pomoże nam wyodrębnić najlepszy gabinet w okolicy.

Implanty zębowe – produkcja i charakterystyka

Przyjęło się, że implanty zębów produkowane są z tytanu, który jest srebrzystoszarym metalem odpornym na korozję, a także doskonale tolerowanym przez organizm człowieka. Warto postarać się, aby był to tytan w czystej postaci, natomiast niekiedy będzie on też posiadał różne dodatki, jak chociażby aluminium bądź wanad. Dzisiaj implanty mogą być również wykonane z cyrkonu. To bardzo ciekawe wyjście, gdyż jego kolor jest idealnie biały, a to gwarancja bardzo dobrych efektów, pod względem estetycznym. Kształt implantu jest cylindryczny, a ich długość przybiera wartość między 7, a 20mm. Średnica zwykle będzie wynosić od 3 do 7mm.

Czy opłaca się skorzystać z implantologii?

Pamiętajmy, że wbrew wszechobecnemu przekonaniu o implantach zębowych, nie każdy może zdecydować się na tego typu zabieg. Na pewno wymaga się uprzedniego zapoznania z przeciwwskazaniami, którego mogą nas eliminować. Z pewnością nie możemy cierpieć na alkoholizm, narkomanię, a także na schorzenia ogólne i choroby psychiczne. Utrudnienie stanowi także nałogowe palenie tytoniu i cukrzyca, natomiast w tym wypadku, pacjent będzie miał możliwość odpowiedniego przygotowania się do zabiegu. Dziś, niekorzystne warunku anatomiczne nie są już tak duży problemem, ponieważ dzięki nowoczesnej chirurgii, możliwa jest odbudowa kości, wraz z umieszczeniem na niej implantu. Zdecydowanie najlepsze warunki ku temu spotyka się w żuchwie, a precyzyjnie mówiąc w okolicach jej przedniej części i zębów przedtrzonowych oraz siekaczy. Dodatkowo, należy być świadomym tego, że nie powinno się umieszczać implantów w liczbie równej ubytkom. To sprawa, którą powinno się dokładnie zaplanować, gdyż dzięki temu, możliwe będzie użycie protez w formie mostów.

Wykonaj badania i sprawdź czy możesz poddać się implantacji!

Mimo tego, że finalną częścią całego procesu jest sam zabieg, ten nie może się odbyć jeśli wcześniej nie zostaną wykluczone schorzenia i inne utrudnienia, które widnieją na liście przeciwwskazań. Koniecznie należy się poddać ogólnym badaniom lekarskim, a to np. czas krzepnięcia i krwawienia, OB., morfologia, płytki krwi, a także poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Stomatolog czasami zaleci również wykonanie komputerowej tomografii oraz panoramicznego RTG.