"Podlasiacy" z kolejnymi sukcesami

„Podlasiacy” z kolejnymi sukcesami

W dniach 6 – 7 grudnia pary turniejowe z Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury reprezentowały nasze miasto podczas Turnieju Tańców Polskich w Drohiczynie. W trakcie turnieju rozegrane zostały III Mistrzostwa Podlasia w Tańcach Polskich „O Różę Pani Basi”, VII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Szablę Kmicica”, a także XVI Regionalny Turniej Tańców Polskich „O Złoty Klucz”. Bialscy tancerze, którzy na co dzień trenują pod opieką instruktor Magdaleny Osmulskiej zostali wysoko ocenieni przez sędziów turnieju.

W kategorii IV A (16-18 lat) Justyna Buczyło i Dominik Skoczeń zajęli 5. miejsce, a tuż za nimi na 6. pozycji uplasowali się Natalia Woroszyło i Dariusz Greger. Do półfinału kategorii II A (10 – 12 lat) awansowali Marta Kozłowska i Bartosz Krasucki.

Na trzecim miejscu podium turniej zakończyli Gabriela Kozłowska i Adam Makarski, startujący w kategorii I (7 – 9 lat). Wysokie 6. miejsce w tej samej kategorii zajęli Aleksandra Pawłowska i Piotr Nitychoruk. Natomiast do ćwierćfinału dotarli Aleksandra Och i Feliks Makarski.