Pierwsza wizyta u ginekologa – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u ginekologa – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u ginekologa jest niewątpliwie jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdej kobiety. Nie wspominając już o nastolatkach, które odwlekają ten moment jak najbardziej się da.  Jednakże profilaktyka chorób kobiecych jest bardzo ważna w ujęciu całościowym, dlatego kobietom rekomenduje się wizyty dwa razy do roku. W praktyce najczęściej wygląda to tak, że jest to jedna wizyta na kilka lat.

Nastolatki oraz młode kobiety często zasięgają opinii zaufanej osoby na temat wyboru ginekologa, do którego udadzą się na pierwsza wizytę. Częstą praktyką jest również wyszukiwanie informacji na własna rękę w Internecie. Kierowanie się opiniami obcych ludzi z Internetu jest cechą charakterystyczną młodego pokolenia. Nie raz wśród faz wyszukiwanych w google można znaleźć : dobry ginekolog Kraków. Oznacza to nie nic innego jak poszukiwania dobrego ginekologa właśnie w Krakowie.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie rady u mamy lub naprawdę zaufanej przyjaciółki. Jeżeli te osoby korzystały już z porady danego ginekologa, będą mogły stwierdzić, jak wygląda przebieg badania i czy warto iść do niego ponownie. W Internecie natomiast można poszukać sprawdzonych informacji, najlepiej na portalach tematycznych, jak dobrze przygotować się do pierwszej wizyty u tego specjalisty.

Przede wszystkim, przed pierwsza wizytą należy pozbyć się lęku w jak największym stopniu. Wizyta u ginekologa jest w pewnym sensie przekroczeniem bariery wstydu i poddanie się ingerencji w nasze ciało. Należy jednak pamiętać, że jest to istotna sprawa pod względem profilaktyki naszego zdrowia. Choroby onkologiczne dróg rodnych są z każdym rokiem coraz bardziej powszechne. Dobry ginekolog z Krakowa dokona wszelkich starań by młoda pacjentka odczuwała jak najmniejszy dyskomfort związany z badaniem. Dobór odpowiedniego lekarza jest bardzo ważny dla przebiegu całej wizyty.  Dobrze jest, kiedy lekarz będzie na tyle otwarty by chcieć opowiedzieć o całości badania, redukuje wtedy napięcie, stres oraz niepewność pacjentki.

Aby wizyta przebiegła sprawnie warto przygotować się również pod innym kontem. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, poproś mamę lub przyjaciółkę by Ci towarzyszyła. Jeżeli będziesz czuła się bardziej komfortowo możesz ogolić okolice narządów płciowych. Przed samą wizytą najlepiej skorzystać z toalety, ponieważ pełny pęcherz może powodować duży dyskomfort podczas badania. Warto założyć strój nie powodujący komplikacji podczas ubierania się po wizycie. Zakładanie rajstop i spódniczki może być bardzo niekomfortowe i powodować dodatkowy stres, kiedy nagle poleci ci oczko.

Czasem przy wyborze ginekologa dochodzi do określenia jakiej płci powinien być lekarz. Niektóre panie stanowczo wybierają inne Panie jako lekarza prowadzącego. Inne Panie natomiast bez wahania wybierają Panów, ponieważ ich zdaniem Panowie są delikatniejsi podczas badania ginekologicznego.  Jest również grupa pań, dla których nie ważne jest płeć a podejście do leczenia i profesjonalizm. Nie ważne jest kogo wybierzemy, na pierwszą wizytę. Na rynku jest wielu dobrej klasy specjalistów. Jeżeli jakiś lekarz nam nie podpasuje możemy go zmienić na innego.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *