4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski

4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski

W miniony weekend lotnisko w Białej Podlaskiej okazało się szczególnie szczęśliwe dla Jakuba Przygońskiego. W 2013 r. właśnie tu ustanowił światowy rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie, gdy jechał z zawrotną prędkością aż 217,97 km/h.

W niedzielę na bialskim lotnisku zwyciężył on w klasie PRO. Drugi był Wojtek Goździewicz, a trzeci Jakub Biedrzycki.

Organizator zawodów Adam Fijał powiedział nam, że na 4 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski w Białej Podlaskiej przybyło około 50 zawodników. Niestety, jak przyznał, zabrakło zagranicznych, którzy akurat mieli kolejną rundę Mistrzostw Europy w Czechach.

Najpierw efektownie wyglądała parada samochodów, które w piątek wieczorem przejechały przez centrum Białej Podlaskiej

W sobotę wielu kierowców czekały przykre niespodzianki. Kwalifikacje odbywały się w strugach deszczu. Trasa lotniskowa okazała się w tych warunkach bardzo wymagająca. W kałużach niektóre samochody nazbyt mocno wyrzucało z toru. Na szczęście pogoda poprawiła się w niedzielę.

Prezydent Dariusz Stefaniuk mógł się przejechać z czołową polską zawodniczką Karoliną Pilarczyk. Z uznaniem wypowiadał się o spotkaniu z ludźmi, którzy pomogli ożywić lotnisko. Sportowcy o renomie międzynarodowej chętnie rozmawiali i fotografowali się z niepełnosprawnymi ludźmi przybyłymi na zawody.

Relacja 5# runda Biała Podlaska STW DC & 4# runda DMP – LIVESTREAM STW Drift Team


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *