Czas na XXIII Podlaską Jesień Teatralną

Czas na XXIII Podlaską Jesień Teatralną

W ramach 23. edycji Podlaskiej Jesieni Teatralnej zaplanowano szereg wydarzeń artystycznych, które potrwają aż do grudnia. Już w najbliższą sobotę 27 września będziemy mieli okazję zobaczyć prapremierę spektaklu „Krąg życia” w wykonaniu aktorów Teatru Ognia „Andtidotum”. Widowisko odbędzie się o godzinie 20.00 przy Pubie Jazzanova – Trawniq ul. Artyleryjska 14. Wstęp wolny! Premiera spektaklu przewidziana jest na 4 października godzina 19.00 Plac Wolności.

Najbliższe występy, koncerty, spektakle i spotkania przygotowane w związku z trwającą w naszym mieście Podlaską Jesienią Teatralną to między innymi: Koncert poezji powstańców – poetów pod hasłem „Bo tylko tyle wiary w pieśni, ile obrazu pod powieką”, który odbędzie się 2 października o godzinie 19.00 w BCK ul. Warszawska 11.

Tradycyjnie w Parku Radziwiłlowskim odbędzie się również plenerowy happening teatralny z udziałem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych pod hasłem „Strachy Polne”. Widowisko w wykonaniu młodych aktorów 6 października o godzinie 11.00.

W ramach imprezy zaplanowano podróż teatralną do Teatru Żydowskiego w Warszawie na spektakl „Piękna i bestia” – 15 października o godzinie 11.30. W tym samym dniu nasze miasto odwiedzą aktorzy teatrów scen krakowskich, którzy zaprezentują się przed bialską publicznością w spektaklu „Brat naszego Boga”. Widowisko w reżyserii Artura Dziurmana, aktora znanego m.in. z serialu „To nie koniec świata” odbędzie się 15 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowo – konferencyjnej ul. Brzeska 41. (Impreza biletowana)

Na 17 października zaplanowano kolejną podróż teatralną tym razem do warszawskeigo Teatru 6. Piętro na spektakl pt. „Słoneczni chłopcy”.

Natomiast 21 października o godzinie 11.00 w sali widowiskowo – konferencyjnej ul. Brzeska 41 wystawiony zostanie po raz koleny spektakl w wykonaniu bialskiego Teatru Słowa.Aktorzy zaprezentują się w sztuce na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. (impreza biletowana)

Z kolei 30 października w spektaklu dla dzieci „Czerwony Kapturek” zaprezentują się aktorzy Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Lubelscy artyści odwiedzą nasze miasto w ramach programu Teatr Polska. W związku wizytą wystawione zostaną dwa spektakle o godzinie 11.00 i 16.00 w sali widowiskowo – konferencyjnej ul. Brzeska 41. Na godzinę 15.00 zaplanowano również warsztaty teatralne dla dzieci poprowadzone przez gości z lubelskiego teatru.

Interesująco przedstawiają się teatralne plany na listopad. Już 13 listopada o godzinie 18.00 będziemy mieli okazję obejrzeć poruszający monodram „Kalejdoskop”. Sztukę opartą na powieści Doroty Terakowskiej na bialskiej scenie zaprezentuje Magda Szymańska, utalentowana aktorka reprezentująca Teatr „Sylaba” BCK.

Z kolei 21 listopada o godzinie 11.00 w BCK KK „Scena” ul. Augusta Zygmunta 6 widowisko dla nieco młodszych widzów. W spektaklu „Zamknijcie oczy” zaprezentuje się Teatr Dziecięcy „Fiu – Fiu”.

W listopadzie tradycyjnie w naszym mieście przygotowywany jest koncert pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” w ramach „Zaduszek Artystycznych”. Po raz dziewiąty wspominać będziemy osoby działające w dziedzinie kultury, które odeszły w minionym roku. Koncert odbędzie się 27 listopada o godzinie 18.00 w sali widowiskowo-konferencyjnej ul. Brzeska 41.

Wielka gratka fanów Katarzyny Groniec. Artystka wystąpi w naszym mieście w koncercie pod hasłem „ZOO”. W trakcie występu popularna piosenkarka zaprezentuje piosenki, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka. Koncert odbędzie sie 6 grudnia o godzinie 16.00 w sali widowiskowo – konferencyjnej ul. Brzeska 41. (impreza biletowana)

Tegoroczną Podlaską Jesień Teatralną zakończą XVI Mikołajki Teatralne oraz podróż do Teatru Wielkiego w Warszawie na „Lohegrin” R. Wagnera.

Szczegóły i dodatkowe informacje dostępne sąw Bialskim Centrum Kultury lub pod numerem tel. 83 341 67 18, 83 341 64 18.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *