Czy auto na abonament to opłacalne rozwiązanie?

Czy auto na abonament to opłacalne rozwiązanie?

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w wypadku pozyskania auta, jest zakup używanego samochodu, jednak trzeba się tutaj liczyć się z tym, że mogą pojawić się pewne awarie. Oczywiście można też kupić nowy auto za gotówkę, w kredycie lub w leasingu, jednak problematyczna bywa tu spłata. Z pewnością, warto przyjrzeć się bliżej opcji, jaką jest abonament.

Samochód na abonament – na czym to właściwie polega?

Abonament, to nic innego jak comiesięczna opłata za korzystanie z konkretnej usługi lub świadczenia. Najpopularniejszy jest oczywiście ten telefoniczny, telewizyjny oraz internetowy. W tego typu rozwiązaniu, płacimy konkretną kwotę za to, aby móc swobodnie wykonywać połączenia lub korzystać z pakietu telewizyjnego. Tak samo funkcjonuje auto na abonament – uiszczamy pewną kwotę za to, aby móc jeździć samochodem. Najczęściej, umowy zawiera się w tym wypadku na 12 miesięcy. Istnieje sporo firm, które zajmują się tego typu działaniami. Z pewnością opłaca się porównać ze sobą wiele ofert, a samochody w abonamencie mogą kosztować już od 500 zł miesięcznie.

Jak wynająć auto w abonamencie – krok po kroku

– Wybór samochodu oraz konkretnego pakietu, co warunkuje finalny koszt abonamentu.

– Podpisanie umowy z firmą, a jednocześnie uiszczenie wstępnej opłaty.

– Odbiór przygotowanego pojazdu.

– Comiesięczna opłata abonamentu z góry.

– Oddanie pojazdu na koniec umowy, po czym istnieje możliwość skorzystania z kolejnej oferty na następny samochód.

O jakich kwestiach, powinniśmy szczególnie pamiętać?

Za wszelkie usterki i uszkodzenia pojazdu w abonamencie samochodowym, odpowiada użytkownik. Szkodę pokrywa polisa AC lub można też pokryć koszty z własnej kieszeni. Kiedy opuszczamy granice kraju, musimy o tym poinformować firmę, a także zapłacić za wydanie zgody na takową podróż. Co więcej, kiedy przekroczymy limit kilometrów, zostanie naliczona stosowna opłata za każdy kilometr, a jej wysokość stanowi umowa.

Kiedy samochód na abonament jest najlepszym wyjściem?

Abonament na auto to najlepsze wyjście dla tych, którzy sporo podróżują i muszą mieć bezawaryjny pojazd. Możliwe jest posiadanie nowego samochodu, co rok! Jest to też wyjście dla tych, których nie stać na kredyt samochodowy, a zależy im jednak na nowym aucie. To także dobra opcja, aby przetestować konkretny model przez rok, by później kupić własny egzemplarz.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *