Dlaczego warto wybrać się na Majorkę?

Dlaczego warto wybrać się na Majorkę?

Majorka jest wyspą wyjątkową. Tłumnie przybywa tam wielu turystów z każdego państwa. Wyspa nie jest zbyt duża. Liczy zaledwie 35 tysięcy kilometrów kwadratowych. Co sprawia, że tyle osób wybiera wakacje na majorce? Tego wszystkiego dowiemy się z tego artykułu. Wypada zachęcić do dalszej lektury i opowiedzieć sobie co nieco o tej pięknej wyspie.

Jakie są powody wyjazdu na wczasy właśnie na Majorkę?

Wyspa jest częścią Archipelagu Balearów. Jest to miejsce niesamowicie piękne. Znajduje się tam wiele wysokiej klasy hoteli oraz plaż. Najsłynniejszą i najpiękniejszą plażą jest z pewnością Playa de Alcudia. Można na niej idealnie spędzić czas. Majorkę powinno zjeździć się wzdłuż i wszerz. Na uwagę z pewnością zasługuje miasto Palma de Mallorca, która jest stolicą Majorki. Jest to zarazem największe miasto na wyspie, które liczy prawie milion mieszkańców. Z stolicy znajduje się wiele hoteli i właśnie to miasto jest najczęściej wybierane przez turystów z różnych części świata, którzy tak chętnie przybywają na Majorkę. Wiele osób, które chociaż raz było w Palma de Mallorca, stwierdziło, że jest to jedno z najpiękniejszych miast, w których kiedykolwiek byli. Miasto na pewno kusi piękną architekturą. Znajdują się w nim piękne zabytki takie, jak katedra. Jest tam również wspaniały port oraz duże i rozległe plaże. W mieście panuje niewielki ruch drogowy, za to można spotkać wielu rowerzystów. Pogoda praktycznie przez cały rok jest ciepła. Te wszystkie atuty sprawiają, że turyści tak licznie przybywają do Palmy de Mallorca. Miasto to jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast hiszpańskich.

Dlaczego powinniśmy zwiedzić Valldemossę?

Valdemossa jest niewielkim miastem, które znajduje się na przedgórzu masywu górskiego, zwanego Sierra de Traumantana. Otoczone jest ono cudownymi i zapierającymi dech w piersiach gajami pomarańczowymi oraz uprawami winorośli. Warto także wymienić małą, ale za to bardzo klimatyczną starówkę. W miejscowości jest również niewielki kościół oraz wiele restauracji, w którym możemy zjeść smaczny obiad lub skosztować hiszpańskiego wina. Czas w Valdemossie płynie wolno.

Drogi, które są niesamowite. Co warto o nich wiedzieć?

Kiedy preferujemy poruszanie się samochodem, skuterem, rowerem, motocyklem lub nawet hulajnogą, wtedy nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na te przejażdżki, niż właśnie Majorka. Widoki na wyspie są przecudowne. Znajdziemy tam zarówno szerokie i rozległe plaże, wiele dróg w niedalekiej odległości od morza, a także kręte drogi w górach na klifach, które są nie lada atrakcją. Te wszystkie zalety działają na naszą korzyść, jeśli chcemy idealnie wypocząć oraz spędzić aktywnie czas lub zwiedzać ciekawe i piękne miejsca. Majorka od zawsze przyciągała osoby z niemal całego świata. Plaże na Majorce zaliczają się nie tylko do najlepszych w Europie, ale także na świecie. Wybór miejsca urlopu, jakim jest właśnie Majorka, jest dobrym wyborem. Z całą pewnością można stwierdzić, że świetnie tam spędzimy czas z całą naszą rodziną i nie będziemy żałować tych wczasów.

Dlaczego wybieram Majorkę jako miejsce wakacji?

To zakończenie tego artykułu jest moją subiektywną opinią na temat wczasów, jakie spędziłem na Majorce. Plaże, morska woda (Morze Śródziemne), wiele zabytków, wysokiej klasy hotele, społeczność miejsca pozytywnie nastawiona do turystów. To wszystko przemawia na korzyść Majorki. Wielu turystów, którzy chociaż raz byli na tej cudownej, hiszpańskiej wyspie, lubi tutaj wracać. Ja również należę do takich osób. Wakacje spędzone na Majorce to świetny czas i niesamowity relaks.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *