Dobre lokaty "Podlasiaków" w Katowicach

Dobre lokaty „Podlasiaków” w Katowicach

W dniach 21 – 23 listopada w Katowicach odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich. W trakcie trzech dni zmagań turniejowych na parkiecie zaprezentowali się najlepsi tancerze z całego kraju, którzy rywalizowali o nagrodę główną – „Śląski Diament”. W turnieju wzięły udział również pary turniejowe z ZPiT „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury. Tancerze rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych od 7 do 60 roku życia i w dwóch klasach – A i B.

„Podlasiaków” reprezentowały dwie pary z kategorii IV A (16-18 lat). Justyna Buczyło i Dominik Skoczeń, tańcząc krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura otarli się o podium w klasyfikacji końcowej turnieju, zdobywając 4. miejsce. Wysoką lokatę wywalczyli również Natalia Woroszyło i Dariusz Greger, którzy uplasowali się na 6. pozycji.

Obie pary trenują pod okiem instruktor Magdaleny Osmólskiej, a na swoim koncie mają już wiele nagród i wyróżnień. Przykładem może być, chociażby rozgrywany w połowie października II Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich o „Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego” w Sokołowie Podlaskim, gdzie Natalia i Dariusz zajęli 3. miejsce, a Justyna i Dominik uplasowali się tuż za nimi.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *