Dziecko w wielkiej sieci - spotkanie otwarte w Szkole Podstawowej nr 4

Dziecko w wielkiej sieci – spotkanie otwarte w Szkole Podstawowej nr 4

Prelekcję na temat problematyki zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią oraz uzależnienia dzieci od multimediów wygłosi przedstawiciel warszawskiej fundacji „Pedagogium”. Organizacja, która powstała w 2006 roku, zajmuje się działaniami profilaktyczno-resocjalizacyjnymi na rzecz dzieci i młodzieży.

Chcemy skupić się na tym, co media proponują i przekazują młodym ludziom. Istotny jest temat cyberprzemocy, a także wskazanie różnic pomiędzy przemocą w świecie realnym, a wirtualnym. Dodatkowo poruszony zostanie temat wykorzystania przez młodzież Internetu do poszerzania swojej wiedzy dotyczącej np. substancji psychoaktywnych. Podsumowaniem natomiast będzie wskazanie i nazwanie negatywnych zachowań i reakcji, które często wynikają z intensywnego i niekontrolowanego przez rodziców kontaktu dzieci z mediami

– wyjaśnia Leszek Roszczenko, prezes fundacji.

Czy uzależnienie od internetu to rzeczywisty problem polskich dzieci? „Rzeczpospolita” podaje, że 35 proc. młodych ludzi w Polsce (w wieku od 11 do 16 lat) zaniedbuje rodzinę, znajomych i naukę z powodu spędzania zbyt dużej ilości czasu w sieci.  Z kolei 38 proc. nastolatków twierdzi, że w sieci jest bardziej sobą niż w prawdziwym życiu. Zdaniem ekspertów internetowy nałóg grozi tym osobom, które spędzają w sieci ponad cztery godziny dziennie. W Japonii problem jest na tyle poważny, że tamtejsze ministerstwo edukacji zamierza zorganizować obozy odwykowe dla dzieci uzależnionych od internetu.

Spotkanie pt. „Dziecko w wielkiej sieci” odbędzie się 5 listopada o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Moniuszki 36 w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *