Dziecko w żłobku

Dziecko w żłobku

Chociaż psycholodzy są zdania, że dziecko powinno pozostać przy matce, jak najdłużej, a co najmniej do 3 roku życia, nie zawsze rodzice mają taką możliwość oraz chęć. Niekiedy bywa tak, że mama chce wrócić do pracy, inna chociaż wolałaby opiekować się maluchem, sytuacja ekonomiczna rodziny na to nie pozwala. Kiedy warto dać dziecko do żłobka? Jak wygląda rekrutacja do żłobka we Wrocławiu?

Rekrutacja do żłobka we Wrocławiu

Rekrutacja zlobek Wroclaw może przebiegać różnie w zależności od tego, jak duże jest zainteresowanie. Zazwyczaj jednak liczy się kolejność zgłoszeń. Oczywiście obowiązują pewne terminy, dlatego warto zadbać o zapisanie malucha do żłobka kilka albo kilkanaście miesięcy wcześniej, aby mieć pewność, że na pewno zostanie przyjęty. Poszczególne rekrutacje do żłobków we Wrocławiu mogą wyglądać inaczej, nie mniej jednak przeważnie nie trzeba spełniać typu kryteriów, co w państwowych placówkach. Kluczowe jest dotrzymanie terminu składania wniosków o przyjęcie, jeżeli spóźnimy się choćby o jeden dzień, wówczas może okazać się, że nasze dziecko nie zostanie przyjęte.

Jakie są plusy?

Wiadomo, że dziecko potrzebuje rodziców i najlepiej będzie czuło się z rodzicami lub dziadkami, niemniej jednak nie zawsze jest możliwość, żeby zostać w domu z maluszkiem. Jeżeli żłobek to jedyne wyjście, nie należy mieć wyrzutów sumienia, jednak szukać plusów takiej sytuacji. Po pierwsze maluch będzie dużo szybciej się uczył, zyska nowych przyjaciół i nabędzie nowych umiejętności, które normalnie opanowały nieco później.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *