Ekonomik na sportowo!

Ekonomik na sportowo!

3 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Dzień Sportu. Wolne od zajęć lekcyjnych mieli nie tylko uczniowie Ekonoma, zaproszenia na tę imprezę otrzymali także gimnazjaliści. Oczywiście skorzystali z niego i świetnie się bawili. 

Na początku uczniowie mogli podziwiać pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną Stołpno. Ochotnicy z publiczności mogli nauczyć się w jaki sposób należy odpowiednio opatrzyć ranę z otwartym złamaniem kości piszczelowej oraz rozcięty łuk brwiowy, a także, jak należy zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy. Następnie strażacy zorganizowali konkurs. Wychowankowie szkoły mieli w jaki najszybszym czasie ubrać się w mundur strażacki i przy użyciu szybkiego natarcia „zgasić” trzy pachołki.

Ciekawymi atrakcjami był również koncert zespołu muzycznego, karaoke oraz konkurs recytatorski. Uczniowie chętnie zgłaszali się do każdego rodzaju konkurencji. Gimnazjaliści po raz kolejny w Ekonomie mogli sprawdzić swoich sił w wirtualnym świecie. Dyrekcja, zorganizowała także turniej w Counter Strike’a.

Zdecydowanie większość uczestników Dnia Sportu czekała na pokaz sztuk walki, międzyrzeckiej grupy Muay Thai. W ich wykonaniu mogliśmy podziwiać:

Zaprezentowaliśmy przekrojowo szereg podstawowych technik z zakresu Muay Thai. Ciosy rękoma – klasyczny mocny boks (ciosy proste,haki i sierpy w różnych kombinacjach) + ciosy łokciami na tarczach PAO.
Pokazaliśmy także dużo technik nożnych, przede wszystkim mocne kopnięcia okrężne z wkręcaniem biodra m.in. kopnięcia dolne – low kick, kopnięcia na tułów – middle kick, kopnięcia na głowę – high kick, dodatkowo zaprezentowaliśmy wizytówkę Muay Thai ,czyli kopnięcia kolanami podczas walki w klinczu oraz tzw. flying kick – kopnięcie kolanem z wyskoku, kopnięcia frontalne na brzuch lub na głowę – front kick. /Maciej Pawelec- trener międzyrzeckiej grupy Muay Thai

Całą imprezę próbowała zepsuć pogoda, ale uczniowie w ekspresowym tempie przenieśli wszystkie przedmioty do konkurencji sportowych na salę gimnastyczną.

Odbyły się sportowe konkurencje dla uczniów Ekonoma i gimnazjalistów.

Dyrekcja ma mnóstwo pomysłów na promocje szkoły. Przypominamy o genialnym filmiku, przygotowanym i zmontowanym przez uczniów Ekonoma:


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *