Finał Szlachetnej Paczki w Białej Podlaskiej

Finał Szlachetnej Paczki w Białej Podlaskiej

W weekend darczyńcy dostarczyli przygotowane paczki do magazynu, który znajdował się w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Następnie wolontariusze rozwieźli je do właściwych rodzin. Darczyńcy w ramach podziękowań otrzymali od rodzin symboliczne upominki, a także certyfikaty i czekolady od sponsora.

W Białej Podlaskiej 44 rodziny odnalazły darczyńcę. Każda z rodzin otrzymała ok. 20 paczek, choć rekordowa liczba to 40 pudełek.Prezenty zawierały w sobie głównie żywność i środki czystości, artykuły papiernicze, słodycze, ale również odzież, pościel, meble, sprzęt AGD i RTV. Średnia wartość przygotowanej paczki to wartość ok. 1 000 -1 500 złotych.

Choć zdarza się, że wartość paczki przekracza nawet 4 tysiące złotych. To co my robimy ma sens. To inspiruje ludzi do zmiany siebie, swojego życia, do znalezienia pracy.

– podkreśla Dominik Wasilewski, lider rejonu Biała Podlaska.

„Szlachetna Paczka” doskonale pokazała, jak akcja pomocy potrzebującym aktywizuje lokalne społeczeństwo, buduje relacje i inicjuje współpracę.

To wspaniałe przedsięwzięcie, w którym niewiele robiąc można pomóc, czując przy tym, że robi się coś dobrego dla innych. Prawdą jest powiedzenie, że więcej jest radości z dawania niż z brania.

– mówi jeden z darczyńców, który chciał pozostać anonimowy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *