Innowacyjne systemy i urządzenia gaśnicze – na co warto postawić?

Innowacyjne systemy i urządzenia gaśnicze – na co warto postawić?

Rozwój najnowszych technologii wpływa z jednej strony na komfort, a z drugiej na bezpieczeństwo każdego z nas – i to niezależnie od tego w jakim miejscu przebywamy najczęściej. Wpływ mają na to między innymi wszelkiego rodzaju systemy ochrony przeciwpożarowej, dzięki którym możliwe jest błyskawiczne poradzenie sobie z zagrożeniem ogniowym. Niezastąpione są w tym urządzenia gaśnicze, a właściwie całe instalacje, które działają w pełni automatyczne i dzięki którym możliwe jest bezproblemowe wyeliminowanie zagrożenia. Sprawdźmy na co warto postawić w 2019 i 2020 roku!

Nowoczesne urządzenia gaśnicze na wodę

Mówiąc „urządzenia gaśnicze”, zdecydowanej większości z nas pojawia się przed oczami obraz gaśnic, które wypełnione są środkiem gaśniczym. I jest to oczywiście skojarzenie prawidłowe, jednak warto pamiętać, że mamy 2019 rok, a więc możemy korzystać nie tylko z gaśnic ręcznych, ale również systemów gaszenia wodą w różnym stanie skupienia, co jest o wiele skuteczniejsze i pozwala skuteczniej poradzić sobie z zagrożeniem.

Jeżeli chodzi o wodne systemy gaśnicze, mamy do czynienia przede wszystkim z instalacjami tryskaczowymi, które za pomocą specjalnych dysz, są w stanie podać wodę w odpowiednim miejscu i szybko ugasić pożar. Jest to działanie niezwykle efektywne i sprawdzające się w zdecydowanej większości obiektów. Oczywiście istnieją również alternatywy, do których zaliczymy między innymi instalacje zraszaczowe, pionowe, a także mgiełkę wodną. To, na które postawisz, zależy wyłącznie od Ciebie – najlepiej skonsultować się w tej dziedzinie ze specjalistami, którzy doradzą odpowiednie rozwiązanie.

Systemy gazowe – również skuteczne w walce z ogniem!

Oczywiście wodne systemy i urządzenia gaśnicze to niejedyne, na które możesz postawić, aby skutecznie poradzić sobie z zagrożeniem pożarowym. Niezwykle popularne stają się również systemy gazowe, których działanie polega na przerywaniu reakcji spalania już na poziomie molekularnym – obniżają one tlen w powietrzu, a także odbierają ciepło, dzięki czemu ogień nie jest w stanie skutecznie się rozprzestrzeniać. Co więcej – takie gazy obojętne, jak INERGEN, NOVEC-1230 czy FM-200 są w pełni bezpieczne dla człowieka, a także nie pozostawiają po sobie zanieczyszczeń, dlatego też zdecydowanie warto na nie postawić.

Na co warto postawić?

Jak więc widzisz wybór jest całkiem spory i niezależnie od tego, jakie rozwiązanie postanowisz wykorzystać w swoim budynku, z pewnością osiągniesz cel i zdecydowanie zwiększysz bezpieczeństwo. Musisz jednak wiedzieć, że to gazowe urządzenia gaśnicze są o wiele bardziej uniwersalne, właśnie dlatego, że nie pozostawiają jakichkolwiek zanieczyszczeń – w ten sposób mogą zostać zainstalowane we wszystkich tych obiektach i pomieszczeniach, w których znajdują się ważne urządzenia czy dokumenty, które mogłyby zostać zniszczone pod wpływem działania wody. Gazowe systemy gaśnicze będą idealne do różnego rodzaju serwerowni, rozdzielni elektrycznych, muzeów, archiwów dokumentów i wielu innych miejsc.

Zanim wybierzesz odpowiednie rozwiązanie, pamiętaj również o tym, aby poszukać wysokiej klasy specjalistów – projekt oraz montaż instalacji zapewni Ci doświadczony serwis PPOŻ, który zaoferuje najlepsze rozwiązania i oczywiście doradzi Ci wybór takich, które będą optymalne dla Twojego budynku.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *