Integracja Osób niePełnosprawnych Testem Formy po raz drugi w naszym mieście

Integracja Osób niePełnosprawnych Testem Formy po raz drugi w naszym mieście

W Teście Coopera może uczestniczyć każdy. Chętni do sprawdzenia swoich możliwości mają do wykonania jedno bardzo proste zadanie. Muszą pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu 12 minut. W dowolny i odpowiedni dla siebie sposób. Można biec, truchtać, robić przerwy na marsz, lub jeśli sił zabraknie po prostu szybko iść. Odległość uzyskana w ciągu 12 minut porównywana jest następnie z wartościami w w specjalnie opracowanych tabelach i na tej podstawie oceniany jest poziom kondycji fizycznej każdego z uczestników w skali – od bardzo dobrze – do bardzo źle. Test swoją nazwę wziął od nazwiska amerykańskiego lekarza wojskowego, Kennetha Coopera, który starał się opracować jak najskuteczniejszy sposób pomiaru poziomu sprawności fizycznej żołnierzy i w 1968 roku opracował tabele, które służą do dziś. Początkowo ta metoda wykorzystywana była wyłącznie w armii, jednak jej prostota i uniwersalność szybko zdobyła popularność wśród amatorów jak i zawodowych sportowców.

Dzięki wsparciu i pomocy członków Klubu Biegacza Biała Biega oraz wielu innych zaangażowanych osób i instytucji już w najbliższą sobotę 27 września w naszym mieście po raz drugi przeprowadzony zostanie Test Coopera. Wydarzenie organizowane jest w ramach Tygodnia Ruchu. Uczestnicy spotkają się na stadionie bialskiej uczelni Akademii Wychowania Fizycznego, aby w atmosferze dobrej zabawy i integracji spędzić dzień uczestnicząc w konkurencjach sportowych i zajęciach grupowych.

W konkurencjach wezmą udział osoby sprawne oraz osoby niepełnosprawne, niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności przy uwzględnieniu indywidualnego uwarunkowania każdego z uczestników. Głównym celem imprezy jest wspólna integracja oraz wykształcenie w uczestnikach takich wartości jak szacunek i tolerancja w kontaktach z innymi osobami.

Wszystkim uczestnikom niezbędnej pomocy, rad i podpowiedzi udzielą trenerzy. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł dowiedzieć się jak szybko, jak długo i jak często powinien biegać. Ponadto uczestnicy otrzymają niezbędną wiedzę na temat rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających oraz dostaną indywidualny plan treningowy.

Wystarczy założyć sportowe obuwie, dresy i przyjść w sobotę rano na stadion przy WWFiS w Białej Podlaskiej.

– zachęcają organizatorzy na stronie wydarzenia w serwisie facebook.

Start w sobotę 27 września o godzinie 9.00 na Stadionie AWF w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Andrzej Czapski. Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są w serwisie Facebook.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *