Jarmark Antoniański

Jarmark Antoniański

W kapucyńskim ogrodzie harcerki organizowały zabawy dla dzieci. Ciastkarnia św. Antoniego oferowała słodkie wypieki. Nowością była eko-kawiarenka Fundacji Kurs na Miłość. Przygotowała ona niezwykłe smakołyki – szejki z pokrzywy i pietruszki, herbatki ziołowe i kawę. Przygotowywano zielone i różowe naleśniki, chleb ze smalcem wegańskim, lody, ciasto z buraka i szarlotkę. Prowadzono tam zapisy na warsztaty nt. ekologicznej żywności i kosmetyków naturalnych.

Na stoiskach można było kupić ciekawostki i pamiątki. W ogrodzie grał zespół Broders. Po Mszy św. wieczornej wystąpiła zaś z pięknym koncertem „Ufam Tobie” Małgorzata Hutek, utalentowana i ceniona wokalistka eksperymentująca na pograniczach jazzu.

Wyjątkowo, jeden raz w roku, nawet kobiety mogły wejść za klauzurę, aby zwiedzić klasztor.

Kapucyni opowiadali o życiu we wspólnocie, codziennej modlitwie i bogatej historii kościoła św. Antoniego. Ze smutkiem mówili o potrzebie ratowania malowideł. Br. dr Piotr Zajączkowski, gwardian klasztoru, zapowiedział, że na przełomie czerwca i lipca odchodzi z Białej Podlaskiej do Zakroczymia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *