Jedyny prototyp "polskiego Ferrari" jeździ po Białej Podlaskiej

Jedyny prototyp „polskiego Ferrari” jeździ po Białej Podlaskiej

Arrinera Hussarya to nowoczesny samochód skonstruowany przez polską firmę Arrinera Automotive. Nazwa auta nawiązuje do polskiej kawalerii. To ona zainspirowała twórców samochodu do wydobycia piękna, siły i manewrowości, czyli głównych cech XVIII- wiecznej Husarii.

Auta dedykowane kolekcjonerom supersamochodów, a takimi mają być pojazdy z pierwszej, limitowanej serii Arrinery Hussarya, muszą charakteryzować się nie tylko luksusowym, ale także designerskim wykończeniem. To dlatego prowadzimy obecnie zaawansowane rozmowy z projektantami o światowej renomie, którym pragniemy powierzyć wykonanie unikalnego wnętrza Arrinery z tej limitowanej edycji

– powiedział Łukasz Tomkiewicz, prezes zarządu Arrinera Automotive.

 

Pierwszym modelem, który trafi do produkcji będzie Arrinera Hussarya 33 – najbogatsza limitowana edycja auta wyprodukowana w 33 egzemplarzach. Rozpoczęcie produkcji modelu Arrinera Hussarya jest planowane na 2015 rok. Auto nazywane polskim Ferrari ma konkurować na globalnych rynkach z najbardziej renomowanymi markami. Jego sprzedaż planowana jest głównie w Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Europie Zachodniej, a z czasem również w USA.

Na bialskim lotnisku przeprowadzono testy ramy i nadwozia bez wykończenia wnętrza auta.

Relacja z testów pojawiła się również w polsatowskich „Wydarzeniach”:


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *