Kolano i rehabilitacja. Czym jest?

Kolano i rehabilitacja. Czym jest?

Gdy mówimy o rehabilitacji stawu kolanowego, wtedy poruszamy zagadnienie rehabilitacji funkcjonalnej. Ta jest ukierunkowana na kwestię skutecznego i maksymalnego zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz ma pomóc pacjentowi do powrotu pełnej sprawności ruchowej oraz do normalnego funkcjonowania w codziennym życiu, sportowym oraz zawodowym. O tym musimy pamiętać i być tego świadomi.

Rehabilitacja, gdy mamy uraz kolana. Co warto wiedzieć?

Na pewno w takiej sytuacji muszą nam zostać zaordynowane odpowiednie i specjalistyczne ćwiczenia, których celem ma być wzmocnienie mięśni otaczających staw kolanowy. Wtedy rehabilitant może zaproponować nam ćwiczenie głębokiego czucia, czyli tak zwanej propriocepcji. Wtedy zmniejszy się ryzyko dotyczące urazu stawy, nawet kiedy kolano będzie mieć do czynienia z szybkimi, niekontrolowanymi i gwałtownymi ruchami. Otóż, rehabilitacja kolana oznacza także całkowite zmniejszenie dolegliwości w okolicach stawu. Na pewno trzeba podjąć odpowiednie kroki, żeby wyeliminować ból w kolanie. Musimy dbać o nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Gdy tylko dostrzeżemy i odczujemy bóle oraz różne urazy związane z kolanem, wtedy konieczna będzie odpowiednia rehabilitacja.

Kiedy powinniśmy udać się na rehabilitację kolana?

Na pewno pierwszym alarmem będzie ból w kolanie. Ten zwiastuje wystąpienie problemów z kolanem. Wtedy musimy podjąć odpowiednie działanie, które ma poradzić sobie z bólem kolana oraz przywrócić je do pełnej sprawności fizycznej. Na pewno możemy sprawdzić, czy pojawił się problem z kolanem. Wtedy powinniśmy wykonać głęboki przysiad oraz sprawdzić tym sposobem czy nie boli nas kolano oraz czy nie słychać trzeszczenia. Gdy pojawi się obrzęk, natychmiast powinniśmy działać. Gdy kolano się blokuje lub nie jesteśmy w stanie go wyprostować, wtedy wymagana jest rehabilitacja. Nie wolno tego faktu nam lekceważyć, gdyż po pewnym czasie ból może być silniejszy. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że gdy pojawią się jakiekolwiek urazy, wtedy rehabilitacja jest wskazana.

Jakie są korzyści z dobrej i odpowiedniej rehabilitacji kolana?

Na pewno celem takiej rehabilitacji jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. To ważne, aby kolano było sprawne i nas nie bolało. Skuteczna rehabilitacja zwiększy także zakres ruchu stawów. Zmniejszony będzie również obrzęk oraz słyszalne w kolanie trzaski. To ważne, by zapobiegać pojawieniu się kolejnych problemów ze stawem kolanowym. Stawy kolanowe muszą być stabilne i zdrowe. Jeśli odczujemy ból w kolanie, wtedy musimy zdecydować się na rehabilitację kolana. Jest to wręcz wskazane.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *