Kolejne konsultacje społeczne dot. tworzenia 'Map zagrożeń bezpieczeństwa'

Kolejne konsultacje społeczne dot. tworzenia 'Map zagrożeń bezpieczeństwa’

Kolejne spotkanie w ramach tworzenia „Map zagrożeń bezpieczeństwa” odbyło się w piątek w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Tym razem, z inicjatywy Prezydenta Miasta, policjanci spotkali się z członkami Komisji ds. bezpieczeństwa Rady Miasta Biała Podlaska oraz zaproszonymi gośćmi.

W całym województwie trwają obecnie konsultacje społeczne dot. tworzenia „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Również w naszym powiecie trwają spotkania konsultacyjne. W ubiegłym tygodniu odbyło się 9 takich spotkań.

Konsultacje mają pomóc w wypracowaniu wzorców tego narzędzia ma poziomie krajowym, wojewódzkim, powiatowym lub nawet niższym. Policjanci zbierają opinie i głosy instytucji, organizacji społecznych i zwykłych mieszkańców na temat m.in. przyszłej zawartości tworzonych map.

W piątek w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyło się kolejne z całego cyklu spotkań. Tym razem policjanci przedstawili założenia i projekt map członkom Komisji ds. bezpieczeństwa Rady Miasta Biała Podlaska oraz zaproszonym gościom z powiatowych inspekcji i służb. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć pierwsze, robocze opracowania graficzne i opisowe map zagrożeń.

Pojawiły się także propozycje dołączenia do map określonych kategorii zagrożeń, które zostały przesłane do oceny do KWP w Lublinie.

W minionym tygodniu oprócz spotkania w Białej Podlaskiej odbyło się w również osiem spotkań na terenie komisariatów Policji. Funkcjonariusze konsultowali założenia mapy z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, mieszkańcami wsi, przedstawicielami oświaty, uczniami, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 lutego 2016 r. o godz. 16:00. tym razem będzie to organizowane przy współudziale BCK spotkanie z seniorami w sali konferencyjnej budynku przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej.

Dodatkowo, w środę, 17 lutego 2016 r. o godz. 12:00 w KMP w Białej Podlaskiej odbędą się podobne konsultacje z zakresu ruchu drogowego.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *