Leasing i Suzuki, a może kredyt i inna marka? Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Leasing i Suzuki, a może kredyt i inna marka? Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Chociaż nie wszyscy z nas są pewni co do korzyści, jakie niesie za sobą leasing samochodowy, fakty są takie, że w wielu przypadkach będzie to jedyne słuszne rozwiązanie. Często pojawia się wiele fałszywych informacji dotyczących tej opcji finansowania, stąd nie zaszkodzi dowiedzieć się o co nieco, aby być przekonanym, czy opcja ta jest dla nas idealna, czy warto jednak rozejrzeć się za czymś innym.Wśród wielu dostępnych możliwości transportu, bez wątpienia najbardziej komfortowym jest jazda samochodem. W przeciwieństwie chociażby do roweru, dzięki niemu uda się nam pokonać naprawdę spore odległości, docierając do wielu miejsc. Kiedy jednym z naszych marzeń jest najnowszy model Suzuki leasing to opcja, dzięki której uda się nam to zrealizować. Minusem aut jest natomiast to, że te dość często posiadają różne awarie i każdy właściciel samochodu musi się z tym zmagać. Leasing samochodowy to jednak rozwiązanie, podczas którego unikniemy wielu niedogodności, jakie wiążą się z byciem właścicielem pojazdu.

Dla kogo rozwiązaniem będzie klasyczny leasing?

Bez wątpienia, auta leasing będą doskonałym rozwianiem dla każdego małego i średniego przedsiębiorcy, który potrzebuje pojazdu do użytkowania. Firmy finansujące posiadają niezliczoną ilość ofert, które bogate są w różne modele aut, zatem mamy duże pole manewru. Możliwością stanie się zatem każdy pojazd, który będzie w stanie pomóc nam w funkcjonowaniu naszego biznesu. Nie ma znaczenia, czy to auto osobowe czy też dostawcze, gdyż leasingowa firma powinna spełnić nasze oczekiwania na tym polu i udostępnić nam taki samochód, który będzie dla nas odpowiedni.

Okazuje się, że po umowy leasingowe sięgają w szczególności te najmniejsze firmy, w związku z trudnościami w uzyskaniu bankowego kredytu. Dla leasingodawcy, brak zdolności kredytowej to nie jest problem, dlatego bardzo częsta współpraca między nim, a klientem układa się wspaniale.

Różnicę pomiędzy kredytem, a leasingiem…

Jeżeli chodzi o to czym różnią się od siebie te dwie opcje finansowania, warto rozpocząć od odmiennego podejście związanego z kwestią własności. W wypadku kredytu, kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu dopiero wtedy, kiedy zostaną opłacone wszystkie raty. Podczas leasingu, auto jest własnością leasingodawcy przez cały czas, kiedy obowiązuje umowa. Samochód może zostać wykupiony, natomiast dopiero w momencie, kiedy ten zostanie już spłacony.

Właściciel firmy będzie mógł odliczyć podatek VAT, wydatki na paliwo, a także od samego pojazdu będącego jednym z najistotniejszych elementów, wspierających funkcjonowania biznesu. Przed leasingobiorcą pojawi się również okazja, aby swój obecny samochód wymienić na nowszy model, natomiast szansa taka nastanie dopiero wtedy, kiedy umowa przestanie już obowiązywać. Co więcej, wówczas możemy postawić na inną opcję finansowania, aby przekonać się czy inne są korzystniejsze. Klienci jednak bardzo cenią leasing za szerokie możliwości, w kwestii wyboru modelu pojazdu.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *