Lepsza defensywa i czekanie na kontry

Lepsza defensywa i czekanie na kontry

Trzech w kadrze

„Doman” doszedł do wniosku, że nie jest w stanie codziennie trenować i zagra w niższej klasie rozgrywkowej. Szkoda, bo miał szansę na częste występy. Będziemy musieli sobie radzić bez niego

– mówi Robert Różański. Szkoleniowiec Podlasia będzie miał do dyspozycji trzech nowych zawodników. W najbliższym czasie umowy podpiszą: Jacek Wiśniewski (MKS Mielnik), Mateusz Łakomy (Orlęta Łuków) oraz Vadim Kuczyński.

Najlepsze 45 minut

Mimo przegranej z lublinianami, „Robson” był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Zagraliśmy najlepszą połowę w trakcie okresu przygotowawczego. Szybko straciliśmy bramkę, Motor zepchnął nas do defensywy, ale moi chłopcy mądrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Powiem więcej, stworzyliśmy sobie więcej sytuacji niż w starciu z Lutnią

– wyznaje. Bramkę na 1:1 zdobył Adam Wiraszka po dwójkowej akcji z Kamilem Kocołem, który uderzył w słupek, a jego kolega dopełnił formalności, chociaż miał trudną pozycję.

Mieliśmy trzy, a nawet cztery niezłe okazje

– dodaje. Druga część rozpoczęła się kiksem, z którego skorzystał Dawid Brudz. Wynik ustalił najlepszy na boisku Kamil Stachyra.

Trudno w pozycyjnym

Biało-zieloni pokonali przedstawiciela Klasy Okręgowej, chociaż do przerwy tylko remisowali. Wprawdzie zdobyli dwie bramki, jednak nie zostały uznane. Do tego dwa razy piłka zatrzymała się na poprzeczce (Adrian Hołownia, Łukasz Mirończuk). Wynik otworzył Wiraszka po dokładnym dośrodkowaniu Huberta Łukanowskiego. Drugi gol był wyjątkowy. Przy silnym wietrze Adrian Jesionek bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza z Piszczaca. Na 3:0 podwyższył Kocoł po asyście „Wirachy”. Strzelanie zakończył Jakub Magier po akcji „Kocołka”. Dla „Małego” był to szczególny mecz, gdyż jesienią występował właśnie w Lutnii.

Z liderem w Łęcznej
W najbliższą sobotę Podlasie zmierzy się w Łęcznej z najlepszym zespołem Klasy Okręgowej – Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Motor Lublin – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (1:1)
Bramki: Stachyra x2, Brudz – Wiraszka.
Podlasie: Wiśniewski – Szymański, Mirończuk, Łakomy, Łukanowski, Sułek, Leśniak, Kocoł, Wiraszka, Kuczyński, Bołtowicz. Ponadto grali: Koncki – Adamiuk, Dudek, Nazaruk, Hołownia.

Lutnia Piszczac – Podlasie Biała Podlaska 0:4 (0:0)
Bramki: Wiraszka, Jesionek, Kocoł, Magier.
Podlasie: Koncki – Wiraszka, Mirończuk, Panasiuk, Adamiuk, Sułek, Leśniak, Kocoł, Dudek, Kuczyński, Hołownia. Ponadto grali: Wiśniewski – Łakomy, Łukanowski, Szymański, Magier, Jesionek.

SPARINGI PODLASIA
0:1 Orlęta Radzyń Podlaski
1:0 Orlęta Łuków
0:3 Lewart Lubartów (Lublin)
1:4 Pogoń II Siedlce (Siedlce)
1:0 Victoria Żmudź
1:3 Motor Lublin
4:0 Lutnia Piszczac
28.02., Huragan Międzyrzec Podlaski
07.03., Orkan Wojcieszków


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *