Małe graficzki z Multicentrum wyróżnione na międzynarodowym konkursie

Małe graficzki z Multicentrum wyróżnione na międzynarodowym konkursie

Pracownia graficzna Lilli Wielgan – Michaluk z bialskiego Multicentrum przystąpiła do 19. edycji Międzynarodowego Bienalle Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń – Poland 2014. Organizatorem konkursu jest miejscowa Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. Celem wydarzenia jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży grafiki jako dziedziny sztuki.

Na tegoroczny konkurs nadeszło 10 654 prac o dowolnej tematyce. W zmaganiach uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat z 43 krajów. Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy z Czech, Słowacji i Polski, zakwalifikowało do zestawu wystawowego 1153 najlepszych prac z 36 krajów. W zestawie wystawowym znalazły się dwie prace z bialskiego Multicentrum. W kategorii grafika komputerowa wyróżnione zostały: praca siedmioletniej Ani Hulińskiej i ośmioletniej Mai Krajewskiej.

Prace oceniano w dwóch kategoriach: tradycyjnych technik graficznych i grafiki komputerowej. Wystawa pokonkursowa jest przeglądem najciekawszych, najbardziej oryginalnych prac dzieci i młodzieży z całego świata, a także promocją prężnie działających, odnoszących sukcesy w edukacji artystycznej szkół i ośrodków do których bialskie Multicentrum jak najbardziej zalicza się.

Warto nadmienić, że jest to trzeci konkurs w tym roku, który zakończył się sukcesem dla młodych grafików z bialskiego Multicentrum.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *