Mecz charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku drogowym

Mecz charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku drogowym

Kamilka Pasieczna jest wesołą, sześcioletnią dziewczynką z Mińska Mazowieckiego, która jak większość rówieśników do niedawna cieszyła się beztroskim dzieciństwem. Po wakacjach miała rozpocząć nowy rok szkolny jako pierwszoklasistka. Łukasz Obuchowski jest absolwentem wychowania fizycznego bialskiej AWF z 2008 roku. Po ukończeniu studiów pracował w Warszawie w Przedsiębiorstwie Organizacji Rekreacji Turystyki i Sportu. Sport był dla niego żywiołem.

Kamilę i Łukasza łączy jedno – ulegli groźnym wypadkom komunikacyjnym. 5 lipca 2013 roku na ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, zaledwie 500 metrów od domu doszło do tragicznego wypadku, w którym Kamila została potrącona przez motocyklistę. 12 grudnia 2009 roku Łukasz uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Po długiej walce o życie, Kamila i Łukasz muszą uczyć się funkcjonować na nowo.

Brat potrzebuje pieniędzy, aby nadal można było tą kosztowną rehabilitację w domu prowadzić. Miesięcznie kosztuje to nas pięć tysięcy złotych. Przez kilka miesięcy dawaliśmy sobie radę, korzystaliśmy z oszczędności i pożyczek. W pewnym momencie stanęliśmy jednak pod ścianą. Liczymy na pomoc gdyż sami nie damy sobie rady. Cieszę się, że w Białej Podlaskiej jest tak wiele ludzi z dobrym sercem. Cieszę się, że tak jak i my oni też wierzą w Łukasza

– mówi siostra Łukasza, Joanna.

W celu pomocy Kamilce i Łukaszowi na stadionie AWF-u w Białej Podlaskiej odbędzie się Wielki Mecz Miasto Biała Podlaska vs. Szkoła Trenerów PZPN i AWF. W składzie Miasto Biała Podlaska zagrają: Michał Litwiniuk, Dariusz Stefaniuk, Wojciech Sosnowski, Bogusław Broniewicz, Marcin Jakóbiuk, Ernest Jaroszek. Szkołę Trenerów PZPN i AWF reprezentować będą: Leszek Cicirko, Tomasz Giełzak, Tomasz Buraczewski, Jan Makowiecki, Dariusz Magier, Grzegorz Stefanowicz.

Wstęp na mecz jest wolny. W czasie meczu będziecie Państwo mogli wspomóc Kamilkę i Łukasza wrzucając swój grosik do puszki. – mówią Organizatorzy meczu.

Jednocześnie Organizatorzy zapraszają do kupna przedmiotów, przekazanych przez darczyńców i sponsorów oraz rękodzieł wykonanych przez osadzonych z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej.


Termin: 28 września 2014r., godz. 12.00

Miejsce: Stadion AWF przy ul. Warszawskiej

Wstęp wolny!

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *