Najbardziej wyczekiwany powrót piłki nożnej, czyli Premier Leagu, która wraca do gry

Najbardziej wyczekiwany powrót piłki nożnej, czyli Premier Leagu, która wraca do gry

Pandemia odbiła się bardzo znacząco na naszym codziennym życiu. Podczas, gdy panował pewien zakaz opuszczania domów, nie mieliśmy także możliwości skorzystania z wielu rozrywek, do których normalnie mieliśmy pełny dostęp. Okazało się to być równoznaczne z koniecznością odwołania wielu wydarzeń sportowych, a zwłaszcza meczów piłki nożnej. W tym czasie w telewizji można było jedynie oglądać powtórki spotkań z poprzednich sezonów. Chociaż warto czasami pokusić się o sentymentalne powroty do niektórych wydarzeń, najbardziej ciekawe dla kibiców są jednak rozgrywki, które obecnie mają miejsce.

Nie tak dawno władze poszczególnych lig poinformowały, że po przerwie związanej z lockdownem, zostaną wznowione rozgrywki w konkretnych krajach, a jako pierwsza powróciła Bundesliga. Mimo tego i tak spora część kibiców wciąż musiała czekać na Premier League. Należy mieć świadomość tego, iż niektóre rozgrywki w tym sezonie już nie powrócą, a to np. holenderska i francuska liga. Niestety podobny list spotkał też Mistrzostwa Europy, które odbędą się nie w 2020, a w 2021 roku. Dzięki wspólnym działaniom, tabela Premier League ponownie zacznie swoje przetasowania i powrócą związane z tym emocje.

Co czeka na kibiców po wznowieniu Premier League?

Chociaż wszystkie ligi mogą pochwalić się dość licznym gronem swych fanów, jednak to premiership posiada największe grono entuzjastów, a tych znajdziemy dosłownie w każdym zakątku świata. Zdaniem kibiców, rozgrywki angielskie przynoszą najwięcej emocji, a to z uwagi na największą intensywność, a także na to, że tam przez cały mecz zawodnicy biegają od jednej bramki, do drugiej. Spotkania Premier League, nie są zatem nudne niemal nigdy. Angielska federacja nie bez problemów, aczkolwiek ustaliła nowy terminarz Premier League, który pozwala na uczciwe dogranie ligi. Obecny sezon angielskiej ligi jest pełen emocji, a to chociażby z uwagi na wysokie szanse Liverpoolu na mistrzostwo, po trzydziestu latach od ostatniego triumfu i wszystko wskazuje na to, że tak też się stanie. Nie brakowało głosów, jakoby rozgrywki niemiały być jednak wznowione, przy czym utrzymać miałyby się aktualne miejsca zespołów, zajmowane w tabeli Premier League. Chociaż i tak Liveropool wygrałyby wówczas mistrzostwo, natomiast triumf w takie sytuacji posiadałby takiego samego wymiaru. Co więcej, świętowanie sukcesu bez kibiców i możliwości hucznego przejazdu przez miasto, odebrałyby temu urok. Sporo wnosi do  tego jeszcze fakt, iż główny rywal Liveropoolu, czyli Manchester Cilty prawdopodobnie będzie wyeliminowany z pucharów europejskich, aż na dwa sezony, co nie tylko uderzy w sam klub, ale też w jego kibiców.

Futbol w takim wydaniu – tylko w angielskiej Premier League

Bardzo często spotkamy się z opinią, jakoby to właśnie Barclays Premier Leagu, miała być najlepszą ligą na świecie, a już na pewno w Europie. W angielskiej lidze panuje bardzo duża rywalizacja, a zespoły z wielkiej czwórki, lub też szóstki, najczęściej między sobą rozstrzygają mistrzostwo kraju, lub też samą możliwość udziału w europejskich pucharach. Rozgrywki w angielskiej lidze stanowią też największe obroty finansowe, co oznacza największe wydatki na transfery oraz najwyższe płace dla samych zawodników. Nie ma wątpliwości co do tego, że futbol w Anglii jest tym najbardziej atrakcyjnym, co ma związek chociażby z wysokim tempem gry, a także z powracającym często stwierdzeniem, że w Premier League – „każdy może wygrać z każdym”.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *