PiS zaprezentował program wyborczy

PiS zaprezentował program wyborczy

Na piątkowej konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście pojawili się między innymi: senator Grzegorz Bierecki, poseł Krzysztof Tchórzewski, poseł Adam Abramowicz, Dariusz Stefaniuk, kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej i pełnomocnik PiS na powiaty bialski, parczewski, radzyński i Miasto Biała Podlaska, Jerzy Rębek, kandydat na burmistrza Radzynia Podlaskiego, Paweł Kędracki, burmistrz Parczewa, Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa, Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec, Jacek Danieluk, burmistrz Terespola, gościem specjalnym był również znany ekonomista i komentator polskiego życia gospodarczego i politycznego, Janusz Szewczak.

Walka na argumenty i pomysły
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada zaciętą walkę o zdobycie zaufania mieszkańców naszego regionu, która według obietnic składanych w trakcie konwencji przez Dariusza Stefaniuka toczyć sie będzie na „argumenty i świetne pomysły”.

Mieszkańcy naszego regionu oczekiwali od nas dobrego programu i ten program mamy.

– mówił kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej.

Mamy plan dla każdego miasta, każdej gminy, każdego powiatu, żeby nasz region zmieniał się na lepsze.

– zapewniał. Podstawę działań zmierzających do tych zmian stanowi w jego opinii aktywny, skuteczny, uczciwy i przede wszystkim wsłuchany w głos swoich obywateli samorząd.

My nie damy sobie wmówić, że od samorządu niewiele zależy, że samorząd nie jest w stanie skutecznie walczyć z bezrobociem, że wójt, burmistrz, prezydent nie mogą znać się na rzeczach wielu. Od samorządu może zależeć bardzo wiele, bowiem może on mieć ogromny i pozytywny wpływ na najważniejsze sprawy mieszkańców.

– podkreślał.
Wiele miejsca w swoim wystąpieniu Stefaniuk poświęcił również na omówienie najważniejszych kwestii zawartych w programie wyborczym opracowanym w związku z kandydaturą na urząd prezydenta miasta. Wśród zapowiadanych działań znalazły się między innymi te mające na celu usprawnienie systemu oświaty i wynagradzania nauczycieli, wprowadzenie zasady „szklanych drzwi” w magistracie, przebudowę stadionu miejskiego, politykę prorodzinną, stworzenie szans ludziom młodym na zatrudnienie w naszym mieście, czy wspieranie osób starszych poprzez system ulg w ramach karty seniora.

Kluczowe miejsce w programie wyborczym zajmuje również pomysł utworzenia w Białej Podlaskiej specjalnej strefy ekonomicznej, która ma być impulsem do przyciągnięcia potencjalnych inwestorów. O słuszności i korzyściach wynikających z podjęcia tego kroku opowiadał w trakcie konwencji między innymi Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa, gdzie zrealizowano takie przedsięwzięcie.

Zachęcam, bo mi udało się zrobić strefę w ciągu roku. Wszystko jest możliwe jeśli się chce. Miasto, które miało ogromne zadłużenie, teraz udało się ten dług odrobinę zniwelować, o dziesięć procent. Może niewiele, ale przez całą kadencję nie wziąłem złotówki kredytu, co nie znaczy, że w Łukowie się nie inwestuje.

– przekonywał.

Z utworzeniem strefy w naszym mieście związane są inne projekty, mające na celu zagospodarowanie terenu bialskiego lotniska oraz wspieranie małych i średnich lokalnych firm.

Otoczymy je szczególną opieką, zaoferujemy realną pomoc, realny system podatkowy, wsparcie merytoryczne przy rozpoczęciu działalności gospodarczej oraz ochronę przed nieuczciwą konkurencją.

– zapowiadał Stefaniuk.

Sto lokalnych małych sklepów, sto lokalnych małych firm, to znacznie więcej niż jeden hipermarket.

– podkreślał w swoim wystąpieniu.

Kampania wyborcza na start
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada w naszym regionie kampanię wyborczą prowadzoną na szeroką skalę, tak aby zdobyć przychylność i zaufanie jak największej liczby mieszkańców. Jednak kampania ta nie będzie sprowadzała się wyłącznie do walki o potencjalnego wyborcę. Działania będą ukierunkowane na uświadomienie mieszkańcom naszego regionu, jak ważny jest sam fakt udziału w wyborach.

Będę nawoływał do tego, żeby ludzie poszli na wybory, żeby uwierzyli, że jak oddadzą swój głos, to coś zmienią i coś dobrego może z tego dla nich wyniknąć.

– powiedział senator Grzegorz Bierecki. Senator zapowiedział, że równolegle do kampanii PiS będzie prowadził własną, mającą na celu przekonanie mieszkańców do udziału w wyborach. Spoty z udziałem znanych osób w najbliższym czasie pojawią się między innymi w telewizji i radio.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *