Proste i szybkie zamawianie taksówki w Białej

Proste i szybkie zamawianie taksówki w Białej

Kilka dni temu zapowiadaliśmy start systemu służącego do zamawiania taksówek przez smartfon – zawieź mnie. Z dniem dzisiejszym aplikacja jest dostępna do bezpłatnego pobrania w markecie Google Play.

[AKTUALIZACJA 2014.05.04] System ciągle się rozwija, a to zasługa twórców jak i wielu sugestii jakie od Was napływają.

Zostało poprawione:

  • dokładniejsze pozyskiwanie geolokalizacji;
  • lepsza wydajność aplikacji (mniejsze zużycie baterii);
  • bardziej intuicyjne komunikaty;
  • ważne poprawki bezpieczeństwa.

Zostało dodane:

  • śledzenie trasy – aktualna pozycja użytkownika jest widoczna na mapie. Po potwierdzeniu kursu, użytkownik widzi swoją aktualną pozycję (dzięki czemu widzi, czy kierowca nie zbacza z optymalnej trasy);
  • monitorowanie kosztu przejazdu – po potwierdzeniu zgłoszenia, użytkownik widzi w telefonie szacowaną cenę przejazdu, która jest aktualizowana wraz z przebytą odległością;
  • monitorowanie dystansu – użytkownik ma możliwość monitorowania odległości wyrażanej w metrach, jaka została do ukończenia kursu;
  • możliwość obsługi niezrzeszonych kierowców w aplikacji – już wkrótce zostaną dodani pierwsi kierowcy;
  • możliwość zamówienia taksówki na określoną liczbę osób (1-6);
  • wyświetlanie ważniejszych lokalizacji na mapie w Twojej okolicy.

Użytkowanie systemu nie wymaga rejestracji i jest całkowicie wolne od opłat. Aplikacja działa na terenie miasta Biała Podlaska i okolic, skupiając w sobie największą bialską korporację – Radio Taxi Podlasie. Jak donosi autor systemu Karol Wójciszko, trwają negocjacje z pozostałymi korporacjami.

Miejsce, w które chcemy zamówić taksówkę jest zaznaczone na mapie, możemy je dowolnie przesuwać lub skorygować wpisując adres z klawiatury telefonu. Domyślnie położenie odczytywane jest z GPS, dzięki temu możemy zamówić taksówkę „tu i teraz” za pomocą jednego kliknięcia w „zamów taxi”.

Dodatkową funkcjonalnością jest poznanie szacowanej ceny kursu. Aplikacja rysuje linię, wyznaczając najkrótszą drogę między miejscem gdzie ma przyjechać kierowca, a celem podróży. Wyświetlana cena uwzględnia cennik przewoźnika oraz aktualną taryfę.

Istnieje również opcja zadzwonienia do korporacji bezpośrednio z aplikacji zawieź mnie, dzięki czemu nie musimy pamiętać numerów do przewoźników.

Aplikacja jest w wersji testowej, ciągle udoskonalana, więc każdego dnia możecie spodziewać się ulepszeń oraz nowych funkcjonalności. Autorzy systemu planują rozszerzyć system na platformę iOS oraz Windows Phone w niedalekiej przyszłości, więc jeśli jesteś developerem – zgłoś się do nich!

Post użytkownika Zawieź-mnie.
Na start owocnej współpracy
Radio Taxi Podlasie przygotowało dla Was atrakcje!

Spośród osób, które zrealizowały kurs przez aplikację zawieź mnie (dokonane zamówienie i przejazd) zostaną rozlosowane dodatkowe nagrody. W każdym miesiącu odbędzie się losowanie, w którym trójka szczęśliwców, otrzyma karnet na przejazdy taksówkami Radio Taxi Podlasie w wysokości 50zł lub nagrody rzeczowe (jak np. pendrive 16GB).

Czy więcej kursów dokonanych, tym prawdopodobieństwo wylosowania się zwiększa!

Pobierz aplikację i przekonaj się jak działa już dziś!:

Strona projektu: zawiez-mnie.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *