Przed nami VI Bialski Festiwal Okołoliteracki

Przed nami VI Bialski Festiwal Okołoliteracki

Bialski Festiwal Okołoliteracki, to cykliczna impreza skupiająca pasjonatów lieratury, filmu, teatru, historii regionu i wielu innych pokrewnych dziedzin. W tym roku w naszym mieście odbędzie się szósta edycja festiwalu, która wzorem lat ubiegłych obfitować będzie w interesujące spotkania, wykłady i projekcje filmów.

Program tegorocznego festiwalu podzielony został na dwa dni 10 i 13 października. Pierwszy dzień rozpocznie wykład dra Jerzego Flisińskiego zatytułowany „Żydzi ziemi bialskiej”, który rozpocznie się o godzinie 16.00 w Dziale Wiedzy o Regionie w budynku MBP ul. Warszawska 12 a. Następnie odbędzie się projekcja filmu „Ich już nie ma… Śladami społeczności żydowskiej w Białej Podlaskiej” zrealizowanego przez uczniów IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Spotkaniu towarzyszyć będzie również wystawa „Żyli wśród nas” ze zbiorów Działu Wiedzy o Regionie.

Drugiego dnia festiwalu (13 października) w Czytelni Głownej MBP o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie ze znanym pisarzem, dyrektorem Teatru Dramatycznego w Warszawie i laureatem Literackiej Nagrody Nike 2010 Tadeuszem Słobodziankiem. Spotkanie autorskie poprzedzi wykład Anny Stanek, poświęcony postaci Słobodzianka, który rozpocznie się o godzinie 16.30.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *