Przedszkole prywatne, jako rozwiązanie wyjątkowo opłacalne?

Przedszkole prywatne, jako rozwiązanie wyjątkowo opłacalne?

Każdy rodzic przyzna, że wybór przedszkola to bardzo ważna decyzja, mająca wpływ na to, czy naszego dziecko będzie bezpieczne i uzyska szansę na prawidłowy rozwój. Nieodzownym elementem wyboru placówki jest jednak pewien dylemat, a dotyczy on kwestii przedszkoli prywatnych i publicznych – które są lepsze? Wypada dowidzieć się, co mogą zaoferować nam obydwa typy placówek. Niepubliczne przedszkola ostatnimi czasy stają się coraz popularniejsze, dlatego warto poznać ich największe zalety.

Chcąc odnaleźć przedszkole Wilanów może stać się dla nas nie tylko atrakcyjną dzielnicą, ale również decydującym kryterium wyboru. Lokalizacja jest istotna, jednak zdecydowanie nie najważniejsza. Miejmy na uwadze to, że posłanie dziecka do prywatnego przedszkola będzie wymagać od nas pewnego wydatku, który dotyczy miesięcznego czesnego. To jednak niesie za sobą mnóstwo korzyści dla dziecka, jak np. bardzo bogata oferta zajęć oraz opieka specjalistów  – pedagoga, logopedy, czy też terapeuty. Nasze dziecko będzie mogło liczyć również na właściwie zbilansowaną i dostosowaną dietę, co w przedszkolach publicznych jest dość rzadko spotykane.

Wymienia się przynajmniej kilka elementów, na których oprzeć można wybór odpowiedniej placówki – wszystko należy wziąć pod uwagę. Jest to chociażby odległość przedszkola od domu, miejsca pracy, ale również liczba dzieci w grupach. Niektóre przedszkola posiadają specjalne rozpiski dnia, dzięki czemu dowiemy się na jakich zasadach funkcjonuje placówka, a także jakiego typu zajęcia oferuje.

Przedszkole niepubliczne i jego największe plusy…

Okazuje się, że rodzice coraz częściej stawiają na oferty przedszkoli prywatnych. Wszystko z uwagi na to, że niesie to za sobą sporo wydatnych korzyści dla dzieci, ale i dla rodziców. Po pierwsze, widnieje tu gwarancja różnorodności zajęć dodatkowych. Będą to warsztaty, ćwiczenia, ale również rozmowy z przedstawicielami różnych zawodów. Dodatkowe zajęcia mają szeroki zakres, dotyczą zarówno gry na instrumencie, jak i sportów drużynowych.

W najlepszych przedszkolach niepublicznych, dzieci trafiają do dość małych grup. Oznacza to, że w zajęciach uczestniczy od około 10 do 15 dzieci, a dzięki temu każdy podopieczny spotyka się z indywidualnym podejściem, uwagą i opieką. Dużą zaletą jest też brak wakacyjnej przerwy, a to powoduje, że znajdziemy miejsce dla naszej pociechy o każdej porze roku.

Zauważymy fakt, że prywatne placówki przedszkole są nierzadko profilowane, a w związku z tym, wszystkie kładą nacisk na daną dziedzinę. Będą to zatem przedszkola sportowe, artystyczne, językowe, czy też integracyjne. Najczęściej placówki te są doskonale wyposażone. Posiadają nowoczesne sale i wysokiej jakości zabawki, oznaczone istotnymi certyfikatami. Dodatkowo, w placówce niepublicznej maluch może skorzystać z wielu różnych zajęć tematycznych, a te można dobierać indywidualnie, ze względu na potrzeby i zainteresowania.

Pracują tam jedynie osoby, które są doskonale wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach. Placówki zaopatrzone są często we własną kuchnię, a tam dietetycy zajmują się przygotowywaniem posiłków zgodnie z dietą podopiecznych. Nie brakuje też systemów monitoringu, a budynek jest dobrze strzeżony przed wejściem osób niepowołanych. Są to zatem przedszkola, gdzie spotkamy się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Podsumowując…

Dziecko, które zacznie chodzić do przedszkole czeka dość diametralna zmiana w życiu. Bez cienia wątpliwości, wybór renomowanego przedszkola prywatnego jest opłacalną inwestycją. Chodzi bowiem o dobro naszego dziecka, a same efekty będą dość szybko zauważalne. Pamiętajmy jednak, że szeroki zakres kreatywnych lekcji i dodatkowych zajęć, miła oraz kameralna atmosfera i specjalistyczna kadra, to tylko kilka z wielu zalet placówek niepublicznych. W końcu dla nas rodziców, dobro naszych dzieci powinno stać na pierwszym miejscu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *