Przyłącz się do Akcji Księgozbiór

Przyłącz się do Akcji Księgozbiór

KsięgoZbiór to akcja polegająca na zbiorowym czytaniu w przestrzeni publicznej. W wyznaczonym miejscu i czasie zbiera się grupa osób, które po prostu zaczynają w ciszy czytać przyniesione przez siebie książki.

Pomysł narodził się w Łodzi – pierwsza edycja „KsięgoZbioru” odbyła się w październiku 2011 roku. Uczestnicy zwołali się w sieci i sprawili, że główna ulica miasta na kilkadziesiąt minut przemieniła się w czytelnię. Happening zainspirował bibliotekarzy w całym kraju do organizacji własnych, lokalnych edycji. Po raz kolejny z inicjatywy Biblioteki Barwnej akcja odbędzie się również w naszym mieście. Miłośnicy czytelnictwa, fani różnych gatunków literatury spotkają się na Placu Wolności, udowadniając w ten sposób, że czytanie może być najlepszym sposobem na wypełnienie wolnego czasu.

Przynieś ze sobą ulubioną książkę, o 13.00 usiądź wygodnie na schodkach piramidki na Placu Wolności i poczytaj w ciszy przez 30 minut. Im więcej nas będzie, tym akcja będzie bardziej wyjątkowa i skuteczniejsza. Nie może Ciebie zabraknąć!

– zachęcają organizatorzy.

Akcja KsięgoZbiór odbędzie się w naszym mieście 13 sierpnia o godzinie 13.00 na Placu Wolności.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *