Rakowiska: nastoletnia para stanie przed sądem za mord z zimną krwią

Rakowiska: nastoletnia para stanie przed sądem za mord z zimną krwią

Prokuratura wysłała już akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Lublinie. Przed sądem staną 18-letni Kamil N. oraz 19-letnia Zuzanna M. Do zbrodni doszło w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 r. Małżeństwo – nauczycielka języka rosyjskiego Agnieszka N. i oficer straży granicznej Jerzy N. – zostali zakłóci nożami. Syn i jego dziewczyna zadali im kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych.

Rodzice chłopaka nie byli zadowoleni z tego, że spotyka się z Zuzanną M. Nastolatkowie wpadli na pomysł żeby ich zamordować jesienią ubiegłego roku.

Zaczęli obmyślać dokładny plan zbrodni. Oglądali w tym celu filmy przepełnione przemocą. Ostatecznie decyzję o zabójstwie podjęli na przełomie listopada i grudnia

– tłumaczyła na wtorkowej konferencji prasowej Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zuzanna M. wybrała datę 13 grudnia, bo tego dni miała mieć wieczór autorski w Krakowie (wydała tomik poezji). Obiecała Marcinowi S., koledze z Poznania, że zapłaci mu 10 tys. zł za dowiezienie do Krakowa. O planowanym morderstwie nie powiedziała mu.

Nastolatkowie dokładnie zaplanowali zbrodnię. Ciała rodziców Kamila N. odnalazł rano sąsiad. Marcin S. i jego dziewczyna sami zorientowali się, że pomogli mordercom i zgłosili się na policję. Nie przyznali się do świadomej pomocy i chcą dobrowolnie poddać się karze więzienia w zawieszeniu.

Zuzanna i Kamil przyznali się do zabójstwa. Biegli orzekli, że są poczytalni. Chłopak wyraził żal z powodu popełnionej zbrodni. Prokuratura chce żeby sąd pozbawił Kamila N. praw do dziedziczenia majątku po rodzicach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *