Remont trwa i trwać będzie, czyli informacja o przejeździe kolejowym na ulicy Partyzantów

Remont trwa i trwać będzie, czyli informacja o przejeździe kolejowym na ulicy Partyzantów

Od 3 listopada mieszkańcy Międzyrzeca którzy korzystali z przejazdu kolejowego na ulicy Partyzantów zmuszeni byli korzystać z objazdu przez ulicę Kościuszki. Termin zamkniętego przejazdu przez 3 tygodni był do zaakceptowania, jednak prace ciągle się przeciągają, a termin oddania przejazdu do użytku tak naprawdę nie jest znany.
Głos w tej sprawie zabrał Maciej Dutkiewicz – rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w zakresie inwestycji:

Zamknięcie przejazdu w okresie 3 tygodni było zaplanowane w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aby otworzyć przejazd w pełnym zakresie należy otworzyć do ruchu pociągów jedną stronę stacji i zamknąć drugą. Pozwoli to na wykonanie prac torowych w kolejnym torze i na montaż urządzeń kolejowych w tej lokalizacji. Obecnie trwają prace komisji odbiorowych i jest to proces, który wymaga spełnienia reżimów bezpieczeństwa wymaganego do oddania infrastruktury do ruchu pociągów z pasażerami i przewożących towary. Na razie nie ma ustalonego terminu oddania do eksploatacji przejazdu na ul. Partyzantów i peronu nr 2 na stacji Międzyrzec Podlaski.

Wniosek tej sytuacji jest prosty i wszystkim znany: korzystajmy z objazdu, bo wyremontowanego przejazdu raczej szybko się nie doczekamy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *