Szlachetna Paczka zaprasza do służby!

Szlachetna Paczka zaprasza do służby!

Wiele rodzin z niepokojem patrzy w przyszłość, z drżeniem serca martwi się, czy będą w stanie zapewnić swoim dzieciom, sobie, szczęśliwy, świąteczny czas.

Niestety wciąż nie mamy pełnej drużyny SuperW. Wciąż poszukujemy wolontariuszy! Niektórzy z Was wahają się – nie martwcie się, dacie radę! Niewiele trzeba, by uczynić kogoś szczęśliwym. Warto pomagać. Razem nam się uda!!!

Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może zostać osoba pełnoletnia, która lubi pracować z ludźmi. Każdy z kandydatów przechodzi rozmowę rekrutacyjną i szkolenie, którego celem jest przygotowanie na kontakt z rodzinami, znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej: wielodzietnymi, obarczonymi bezrobociem, dotkniętymi chorobami społecznymi, niepełnosprawnością i niezawinioną biedą.

Wolontariusze będą docierać do potrzebujących rodzin w dniach 13-14 grudnia i wówczas dostarczą im paczki. Formularz rekrutacyjny dostępny jest tutaj.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.

Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *