Tragedia na Kolejowej i Siteńskiej. Remont niszczy drogi.

Tragedia na Kolejowej i Siteńskiej. Remont niszczy drogi.

Ciągle trwający remont przejazdu na ulicy Partyzantów skutkuje zmianą trasy dla wszystkich kierowców chcących przedostać się „za tory”. Ulica Tadeusza Kościuszki chyba nigdy nie była aż tak ruchliwa. A dziury na objeździe z dnia na dzień robią się większe. W sprawie zainterweniować postanowił miejski radny – Robert Idzikowski. Wystąpił on do Starosty Bialskiego  o interwencję. (link do pisma: klik)

Warto zwrócić uwagę na ruch tranzytowy dogi wojewódzkiej 813. Ulica Kolejowa (1138L) i Siteńska (1139L) to ulice będące w Zarządzie Powiatu bialskiego, które nie są przystosowane do przyjęcia takiego natężenia ruchu o tak wysokim tonażu.

– pisze Robert Idzikowski

Warto zwrócić również uwagę, iż prace zaawansowane są na całej długości ulic Kolejowej i Siteńskiej, trwa dowożenie materiałów budowlanych ciężkim sprzętem. Ciężkie samochody niszczą drogi, które nie są w stanie wytrzymać takiego obciążenia. Sytuację pogarsza fakt, że inwestycja jest prowadzona teraz: zimą. Ciężki sprzęt po prostu te nasze drogi „wyciska”. Drogi te z dnia na dzień ulegają degradacji. Tworzą się pęknięcia i koleiny, a w najbliższym czasie z racji panujących warunków atmosferycznych woda i mróz dopełnią dzieła. W wielu przypadkach przy realizacji tego typu inwestycji na terenie Polski Inwestorzy po zakończeniu prac budują bądź doprowadzają do stanu pierwotnego infrastrukturę, która uległa zniszczeniu w ramach prowadzonych inwestycji.

– dodaje Robert Idzikowski


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *