Wybór samochodu – jaki wziąć w leasing?

Wybór samochodu – jaki wziąć w leasing?

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność, biznes bez względu na to, w jakiej branży działamy to ciężka praca. Aby firma mogła prosperować, jak należy mieć dużo samozaparcia, motywacji do działania i uzbroić się w cierpliwość. Na początku z pewnością budżet mamy dość ograniczony są jednak sposoby na to, aby móc zsinanfować zakup sprzętu czy samochodów firmowych. Dobrym rozwiązaniem, które obecnie cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem jest leasing. Czemu warto wziąć samochód w leasing i jakie wiążą się z tym korzyści?

Najkorzystniejszy sposób finansowania zakupu samochodu firmowego – leasing

Od kilkunastu lat leasing cieszy się bardzo dużą popularnością, dzięki temu można nabyć samochód bez posiadania dużej ilości gotówki i to w bardzo prosty sposób. W przeciwieństwie do kredytu firmowego, firmy leasingowe dużo chętnie udzielają takiego wsparcia finansowego, co więcej w tym wypadku procedury są prostsze i można przejść je szybciej nie dopełniając masy formalności. Poza tym raty leasingowe można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, tak więc jest to opcja korzystna dla przedsiębiorcy. Leasing to umowa cywilnoprawna, którą zawierają dwie firmy – nasza i leasingowa, która udostępnia nam samochód. Jeżeli chodzi o model auta to możliwości jest wiele, choć najczęściej przedsiębiorcy decydują się na wygodne pojazdy, które cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją niezawodność. Warto wziąć pod uwagę na przykład alfa romeo leasing, ten producent oferuje pojazdy wysokiej jakości, bezawaryjne, które mają dużo do zaoferowania. Alfa romeo w leasingu jest dobrym wyborem również dlatego, że części zamienne wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Takie auta są obecnie dość popularne i wiele można spotkać ich na polskich drogach.

Leasing pod względem finansowym

Decydując się na pozyskanie samochodu poprzez wzięcie leasingu możemy liczyć na niższe koszty pozyskania środków, przez wzgląd na ograniczone ryzyko oraz niższe ewentualne koszty windykacyjne. Firmy leasingowe są bardzo elastyczne względem oceny kondycji finansowej firmy. Procedura zawarcia umowy jest bardzo prosta, co także jest dużą zaletą. Zazwyczaj leasingobiorca musi przygotować specjalne oświadczenie o braku zaległości finansowej, zostaje także zweryfikowany w Krajowym Rejestrze Długów. Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że warunki uzyskania leasingu można negocjować i jak najbardziej warto to robić. Bez względu czy decydujemy się na najnowszą alfę romeo w leasingu, mercedesa klasy E czy standardową Toyotę, możemy uzyskać bardzo dobre warunki umowy, jeśli tylko będziemy stanowczy i będziemy dokładnie wiedzieć, czego chcemy.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *