Zaproszenie na projekcję filmu Mary's Land

Zaproszenie na projekcję filmu Mary’s Land

„Ziemia Maryi” to zebrane świadectwa tych, których życie zmieniło się pod wpływem kultu maryjnego skupionego wokół objawień w Medziugorie.

Reżyser postanowił przekazać Dobrą Nowinę w sposób, który przyciągnie uwagę współczesnego widza. Dlatego też jako bohaterów filmu wybrał barwną grupę osób. Jest wśród nich milioner, supermodelka, zniszczona życiem prostytutka, dotknięta wyniszczającą chorobą była tancerka rewiowa i piosenkarka oraz lekarz, który kiedyś masowo dokonywał aborcji. Są to nie tylko postaci kontrowersyjne, ale również „medialne”. Przykuwają wzrok i skupiają na sobie uwagę widzów. Różnią się prawie wszystkim, co właśnie sprawia, że ich historie są fascynujące. I nie ma znaczenia, czy się z ich przekonaniami zgadzamy, czy też nie. Po prostu dobrze się ich słucha.

– czytamy na stronie Filmweb.

Reżyser chciał ustrzec się przed standardowym dokumentem, dlatego postanowił zatrzeć granicę kina dokumentalnego, dodając do niego wstawki fabularne.

Reżyser siebie samego wykreował na agenta – samozwańczego Adwokata Diabła – który wyrusza z misją zleconą mu przez Szefową. Jego rozmówcy sami stają się aktorami. Ich wywiady są częściowo fabularyzowanymi inscenizacjami

– mówią recenzenci na Filmwebie.

Termin: 14 października 2014 r., po mszy ok. 18.40

Miejsce: Kościół bł. Honorata, ul. Terebelska 50A

Wstęp wolny!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *