Zaszycie alkoholowe – wskazania i przeciwskazania

Zaszycie alkoholowe – wskazania i przeciwskazania

Zaszycie alkoholowe to usługa oferowana przez wiele placówek i wielu chirurgów w Polsce, ale też na całym świecie. Jest to znana metoda walki z alkoholizmem, która jednak budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że nie jest to lek i że jest to metoda niebezpieczna dla osoby uzależnionej. Inni twierdzą, że zaszycie alkoholowe, nazywane również esperalem, czy po prostu zaszyciem, jest jedynym wyjściem, które umożliwia pokonanie swojego nałogu. Jak to zatem jest z tą metodą? Warto czy nie warto?

Wskazania do zaszycia

Wskazaniem do zaszycia jest oczywiście niepohamowana chęć picia, a więc alkoholizm, nazywany również chorobą alkoholową.

Zaszycie alkoholowe warszawa cena – to zagadnienie, którym interesuje się wiele osób. Odpowiadamy zatem: koszt zaszycia wynosi kilkaset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta i kliniki. Najczęściej oscylują w granicach 500 – 700 zł. Cena może być niższa lub wyższa.

Jeżeli korzystałeś już z różnych terapii i były dla Ciebie nieskuteczne, być może właśnie esperal, a wiec zaszycie alkoholowe sprawdzi się najlepiej? Jedno jest pewne – należy próbować i się nie poddawać!

Przeciwskazania

Do każdego zabiegu mogą być przeciwskazania. Tak i w tym przypadku nie każdy może zdecydować się na esperal. Przede wszystkim nie można metody tej wykorzystywać u osób z zaburzeniami psychicznymi i chorobami psychicznymi. Nie mogą stosować jej również chorzy na serce i na choroby związane z układem krążenia. Zabiegowi nie może poddać się osoba, która spożywała alkohol przez ostatnią dobę.

Kwestia indywidualna

Każdy z nas jest inni. Potrzebujemy innych wrażeń, innych doznań, inaczej reagujemy, inaczej nawiązujemy kontakty i inaczej radzimy sobie z problemami. Metodę walki z uzależnieniem także trzeba dobierać indywidualnie.

Zaszycie alkoholowe – jedna z dróg

Zaszycie alkoholowe to jedna z dróg o wyboru. Zastanawiając się nad tą metodą, wiele osób zainteresowanych jest zagadnieniem: zaszycie alkoholowe Warszawa cena. Wszywka alkoholowa to koszt kilkuset złotych, przy czym należy pamiętać, że będzie się on różnił – różne kliniki mają inne cenniki i należy dopytywać indywidualnie.

Zaszycie to nie jedyne rozwiązanie

Zaszycie alkoholowe to oczywiście nie jedyne rozwiązanie. Niektórzy będą woleli pójść na terapię indywidualną, jeszcze inni wolą ośrodek zamknięty, gdzie mają pewność, że nie będą mogli sięgnąć po alkohol. Metod jest wiele, dlatego tak ważne jest, aby wybrać tę najbardziej pasującą do nas samych. Jeżeli dobierze się nieodpowiednią metodę, może okazać się, że będzie ona nieskuteczna, a osoba uzależniona zniechęci się do podejmowania kolejnych prób.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *