Zmiana kursu. Rock zamiast disco polo

Zmiana kursu. Rock zamiast disco polo

Przez ostatnie dwa lata na Dniach prym wiodła tzw. muzyka chodnikowa. Impreza organizowana w Parku Potockich przez telewizję Polo TV w ramach trasy koncertowej po całym kraju przyciągnęła do Międzyrzeca zarówno gwiazdy disco polo jak i dopiero rozpoczynające swoje kariery zespoły. Dwa lata temu gwiazdą wieczoru był kultowy zespół Classic, który rozgrzał mieszkańców swoim przebojem „Jolka, Jolka”. W zeszłym roku w mieście koncertowali m.in. Skaner czy legendarna w branży Magdalena Pańkowska, bardziej znana jako Shazza. Grały również lokalne grupy, np. Fortex czy wokalistka Cassandra. Koncerty cieszyły się sporą popularnością. W zeszłym roku – mimo słabej pogody – bawiło się na nich kilka tysięcy osób z miasta i okolic.

Ku pamięci Republiki

W tym roku klimat imprezy ma być zupełnie inny. Na scenie, 14 czerwca, pojawi się m.in. zespół Bisquit. Ta warszawska formacja gra w rytmach popowo-jazzowych. W swoim repertuarze oprócz wielu własnych przebojów ma np. piosenkę „Wielki mały człowiek”, która jest coverem nagrania grupy 2+1. Ponadto w Międzyrzecu wystąpi muzyk znany jako Kortez. Jego utwór „Zostań”, znalazł się na 11. miejscu podczas pierwszomajowego notowania Listy Przebojów radiowej Trójki. Oprócz nich zaprezentuje się również sekcja muzyczna z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Gwiazdą wieczoru będą muzycy skupieni wokół projektu „Nowe Sytuacje”. Chcą przypomnieć powstały 30 lat temu pierwszy album legendarnej grupy Republika o tej samej nazwie. W projekt zaangażowali się byli muzycy tego zespołu Sławomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik oraz Tymon Tymański (jako wokalista). Razem z nimi na scenę wyjdzie też Piotr Rogucki, lider zespołu Coma.

Frekwencja? To zagadka

Skąd pomysł na taką zmianę?

Przez ostatnie dwa lata poprzedni burmistrz chciał mieć na imprezie masę ludzi. Teraz to idzie w innym kierunku. Złożyłem kilka ofert różnym zespołom. Burmistrz powiedział, że nie chce mieć disco polo, więc postanowiliśmy wybrać coś innego

– tłumaczy Leszek Szczerbicki, kierownik MOK.

Burmistrz Zbigniew Kot, zapewnia, że jego gusta muzyczne nie miały znaczenia.

Lubię Stare Dobre Małżeństwo, poezję śpiewaną, szanty. To nie nadaje się na Dni Międzyrzeca

– mówi z uśmiechem. Tłumaczy, że skoro disco polo nie jest przypisana do Dni, to nie należy ciągle się jej trzymać.

Frekwencja na discopolowych koncertach była bardzo dobra. Jak będzie teraz?

To może być propozycja dla bardzo wybranej widowni

– mówi kierownik Szczerbicki. Dodaje, że nie ma jeszcze informacji, jakie utwory będą zagrane 14 czerwca.

Czy uważacie, że muzyka rockowa i blues zamiast disco polo to dobre rozwiązanie na Dni Międzyrzeca? Czekamy na wasze komentarze!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *